Wkrótce koniec remontu drogi do Wielkiego Klincza

  • 08.12.2017, 10:54
  • admin 24
Wkrótce koniec remontu drogi do Wielkiego Klincza
Trwa remont drogi z Małego do Wielkiego Klincza. Ta trasa należy do powiatu, ale na zasadzie współpracy pieniądze na realizację inwestycji wyłożyła gmina Kościerzyna. 

Na tej budowie dzieje się dużo i szybko. W tej chwili prace są już na dalszym etapie, niż przedstawiają to zdjęcia. Wszystko po to, by jeszcze w tym roku droga była gotowa.

Grzegorz Piechowski - wójt gminy Kościerzyna: Tutaj bardzo dużo się dzieje. To jest kwestia wymiany powierzchni, która była już w fatalnym stanie, ale wykonanie też całej kanalizacji burzowej, nowych chodników na długości od rozpoczęcia miejscowości Nowy Klincz aż do sklepu na wysokości wjazdu na ulicę Rzemieślniczą.

Rada Gminy zgodziła się na dofinansowanie tej inwestycji. Całkowity koszt to prawie 4 miliony złotych, z czego blisko 1,5 miliona to wkład własny, który zapewnia właśnie gmina Kościerzyna. Reszta to dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. 

Grzegorz Piechowski: Trochę może niedobrze, że nie ma kontynuacji. Mamy nadzieję, w przyszłym roku, bo mieliśmy jeszcze 550 tysięcy złotych przeznaczone na kontynuację w stronę Dębogór, ale tutaj powiat kościerski nie zdążył wykonać projektu i mamy nadzieję, że ta kontynuacja będzie realizowana w przyszłym roku. Tak aby cały przebieg drogi przez miejscowość, cała modernizacja została wykonana w przyszłym roku.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

tango2107
tango2107 15.12.2017, 18:40
Mamy wyżej napisane że bedzie kontynuacja drogi ale tylko przez Wielki Klincz czyli żeby wojt mógł się przemieszczać po ładny prostym asfalcie i chodnikach. Aż ręce opadają.
panie Piechowski...
panie Piechowski... 09.12.2017, 13:21
... a co z innymi miejscowościami? Co z drogą do Niedamowa? Co z drogą do Gostomia? Co z drogą i ścieżiką rowerową do Wdzydz?
panie Piechowski...
panie Piechowski... 09.12.2017, 08:24
... droga się kończy niedaleko przy skrzyżowaniu gdzie pan mieszka, przypadek?

Pozostałe