Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Stop smogowi"

  • 08.12.2017, 11:57
  • Krzysztof Wencki
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie "Stop smogowi"
Ile młodzież wie o bezpieczeństwie? Sprawdza to coroczna olimpiada organizowana przez Straż Miejską, w tym roku pod hasłem „Stop smogowi”.

W konkursie biorą udział uczniowie wszystkich kościerskich szkół ponadgimnazjalnych, ale zdecydowanie największą popularnością cieszy się w „Ekonomiku”. Pewnie dlatego, że działają tu klasy policyjne, ale powodem może być również fakt, że w zeszłym roku zwycięzcą finału olimpiady został uczeń właśnie tej szkoły - Sebastian Wicki. Widać, że i tym razem do zadania podszedł sumiennie i jako ostatni oddał kartę odpowiedzi.

Zwycięzca olimpiady otrzymuje indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na dowolnie wybrany kierunek studiów, a do tego inne nagrody: pieniężną oraz rzeczowe. Jest więc o co walczyć. Po eliminacjach szkolnych najlepsi dostają się do drugiego etapu, spośród nich wyłaniani są finaliści wojewódzcy, których zadaniem jest stworzenie autorskiego projektu.

Tym razem tematem przewodnim olimpiady jest czyste powietrze i wokół tego zagadnienia koncentrują się wszystkie etapy rywalizacji.

Finał odbędzie się 22 marca w Starogardzie Gdańskim.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe