Finał Szlachetnej Paczki - pomoc dotarła do rodzin

  • 13.12.2017, 10:45
  • Krzysztof Wencki
Finał Szlachetnej Paczki - pomoc dotarła do rodzin
Szlachetna Paczka po raz kolejny niosła pomoc potrzebującym. Finał akcji odbył się w weekend 9 i 10 grudnia. Był to gorący czas w kościerskim sztabie, umiejscowionym w Domu Kultury.

Kościerzyna nie raz udowodniła, że jest miastem ludzi o wielkich sercach. Nie inaczej było tym razem. Dzięki hojności darczyńców wszystkie 40 rodzin, które znalazły się w bazie Szlachetnej Paczki otrzymały potrzebną im pomoc. A miała ona różnorodny wymiar.

Darczyńcy przywozili paczki do Domu Kultury, stąd trafiały do czekających na nie domów. W tym zadaniu nieoceniona była pomoc wolontariuszy. Jak co roku paczki przygotowali i rozwozili również studenci Akademii Marynarki Wojennej.

Wszyscy darczyńcy witani byli w sztabie kawą i poczęstunkiem. Każdy otrzymał też pamiątkowy dyplom udziału w projekcie.

W ten sam weekend w sklepach odbyła się również przedświąteczna zbiórka żywności „TAK, POMAGAM”, organizowana przez Caritas. Kościerzyna po raz kolejny wzięła w niej udział.

Caritas szacuje, że artykuły zebrane w ramach ogólnopolskiej zbiórki trafią do ponad 70 000 potrzebujących. Z kolei liczba rodzin, które otrzymały pomoc w tej edycji Szlachetnej Paczki to ponad 20 tysięcy, a łączna wartość wszystkich przekazanych paczek to 53 673 499 zł.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

obdarowany
obdarowany 14.12.2017, 08:10
cos pieknego szacunek dla darczyncow i wolontariuszy wielkie podziekowania!

Pozostałe