MOPS świętuje Wigilię i prosi o pomoc samotnym

  • 15.12.2017, 10:51
  • admin 24
MOPS świętuje Wigilię i prosi o pomoc samotnym
Opłatkowe spotkanie odbywa się co roku w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. W wigilijnym spotkaniu wzięli udział klienci ośrodka, jego pracownicy, duchowni oraz reprezentacja kościerskich władz.

Wspólny posiłek to dla wielu osób niecodzienne święto. W naszym mieście nie brakuje ludzi samotnych i przede wszystkim do nich skierowane zostało zaproszenie na Wigilię w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej.

Zgodnie ze zwyczajem uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem, życząc sobie wesołych Świąt i dobrego nowego roku. Wszyscy wspólnie zaśpiewali też kolędy, po czym zasiedli do świątecznego stołu. 

Każdy, kto chciałby pomóc w przygotowaniu świątecznych paczek dla potrzebujących ma taką możliwość. Pracownicy MOPS tworzący Kościerskie Stowarzyszenie Factum prowadzą zbiórkę prezentów dla samotnych osób, głownie seniorów, którzy rzadko wychodzą z domów.

Zbiórka trwa do 21 grudnia. Darczyńcy mogą przynosić dary do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Jana Brzechwy 5, stąd trafią do potrzebujących mieszkańców naszego miasta.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

podpis
podpis 18.12.2017, 22:08
wigilia?

Pozostałe