Grabówko. Spotkanie Wigilijne Samorządowców Województwa Pomorskiego

  • 21.12.2017, 14:03 (aktualizacja 21.12.2017, 14:14)
  • Krzysztof Wencki
Grabówko. Spotkanie Wigilijne  Samorządowców Województwa Pomorskiego
Ciągle żywa jest tradycja corocznych pomorskich Wigilii samorządowych. Z inicjatywy Dariusza Męczykowskiego w przeddzień Świąt w Grabówku spotykają się reprezentanci wojewódzkich i lokalnych władz oraz instytucji. 

To ma być zebranie ponad podziałami, zaproszenia do Grabówka trafiają do duchownych, parlamentarzystów, reprezentantów władz wojewódzkich i lokalnych, dyrektorów jednostek, działaczy społecznych i wielu innych osób, które na codzień działają dla mieszkańców Pomorza. Gospodarzem jest Dariusz Męczykowski - radny Sejmiku Województwa Pomorskiego.

O muzyczną oprawę spotkania zadbał chór z Nowej Karczmy. Marszałek Mieczysław Struk podkreślał wagę przesłania kolędy „Bóg się rodzi”. Marszałek wrócił też do tematu sierpniowej nawałnicy, dziękując za pomoc, jaka szybko została udzielona poszkodowanym. „Takiej solidarności potrzebujemy zawsze, a szczególnie w obliczu tragedii” - podkreślał Mieczysław Struk.

O potrzebie wspólnoty mówił również biskup diecezji pelplińskiej Ryszard Kasyna. A świątecznym symbolem pojednania i zjednoczenia jest dzielenie się opłatkiem. Zwyczaj ten wyraża chęć bycia razem i jest znakiem przyjaźni. Łamaniu się opłatkiem towarzyszy składanie życzeń. W Grabówku, obok tradycyjnych życzeń zdrowia i spokoju często mówiono o funduszach unijnych, nie bez przyczyny - pomorskie jest liderem w zdobywaniu unijnych pieniędzy.

 

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mark
mark 27.12.2017, 09:38
Pisowskie trol tam był. Na pewno jeden. Czy pan Kaliński to nie jest czasem z PIS-u? A dlaczego go Męczykowski zaprosił? Czy informuje o tajnych posunięciach PIS?
Twein
Twein 27.12.2017, 11:31
Święta się skończyły i trole już zaczęły hejtować. Niektórzy żyją tylko nienawiścią. Dobrze, że Męczykowski robi takie spotkania dla ludzi, którzy chcą jednak w pozytywny sposób działać na rzecz innych, na rzecz naszego regionu.
Yuppi
Yuppi 27.12.2017, 12:01
tak to jest, że im kto lepszy, im więcej robi, to znajdzie się ktoś komu to przeszkadza, no ale tacy ludzie poprzez negatywne wpisy szkodzą przede wszystkim samym sobie
życzliwy
życzliwy 23.12.2017, 22:08
Święta idą a zawiść nadal niszczy co niektóre zazdrosne osobniki. Dużo cierpliwości i życzliwości wam życzę
cichy wielbiciel
cichy wielbiciel 23.12.2017, 21:29
Daruś nie przejmuj się krytyczną pisaniną pisowskich troli. Przecież wszyscy widzą i wiedzą że jesteś szczupły, młody, elokwentny i skuteczny. Taki Leonardo di Caprio kościerskiej platformy. Albo adwokat jak Romuś Giertych. I ekonomista jak Rysiu Swetru. Gwiazdo ty masza poranna.
Zen
Zen 23.12.2017, 21:24
Nie miałem z nim za dużo do czynienia, ale jak miałem to zrobił na mnie dobre wrażenie. Konkretny facet. Mówi co myśli, działa pozytywnie i skutecznie. Jak by byli tacy wszyscy politycy, to w naszym kraju żyło by się o wiele lepiej.
sasiad
sasiad 23.12.2017, 15:01
PO śpiewa kolędy i łamie się poświęconym opłatkiem. A tak na codzień jest za aborcją i islamskimi imigrantami. Zakłamanie do potęgi. A potem złożone rączki, pierwsza ławka w kościółku i świętokradcza komunia.
Vawe
Vawe 22.12.2017, 11:26
Impreza z klasą, robi ją za swoje, zaprasza kogo chce. Promuje nasz cały region, działa dla ludzi, promuje sport. Tak samo działa od lat i robi coraz więcej. Jest wiarygodny. Tacy ludzie właśnie powinni nas reprezentować, prawdziwi działacze i społecznicy.
pokraka
pokraka 23.12.2017, 15:06
Rybaczówkę też zbudował za swoje? Jest całkowicie niewiarygodny. POwinien zniknąć z polityki.
????????????
???????????? 23.12.2017, 14:22
On sam najlepiej wie ilu ludziom zaszkodzil czy tez zablokowal dobre dla ludzi inwestycje. Nie bede tego tu pisal bo on sam najlepiej wie. Niech sam w sobie to znosi.
Zbigniew P
Zbigniew P 23.12.2017, 18:03
Tak to jest panie Darku, że jak ktoś sam do niczego dojść nie potrafi i jest sfrustrowany, to próbuje źle pisać o innych. No ale na takie osoby nie ma co patrzeć. Trzeba robić swoje najlepiej jak się potrafi i działać, działać i jeszcze raz działać tak jak Pan to robi. Zdrowych Świąt Panu i Pańskiej rodzinie życzę.
Wave
Wave 22.12.2017, 11:18
W treści artykułu powinno być zapisane - Artykuł Sponsorowany. Kiedyś Gryf Koscierski leciał po bandzie z cotygodniowym Meczykowskim w tle. Głowa za to poleciała. Nie popełnijcie tego błędu bo ludzie o was już mają opinie wyrobiona. Nikt w twarz nie powie bo taka natura Polaka/Kościerzaka, ale swoje pomyślą.
Kibic
Kibic 23.12.2017, 20:33
Przecież nikt tobie nie zabrania zrobić takiego spotkania.Wtedy też będą o tobie pisać.
do Redakcji
do Redakcji 22.12.2017, 11:04
Dlaczego w nagraniu ominęliście wójta Pobłockiego? Przecież tam był!
gEŚ
gEŚ 22.12.2017, 09:09
DAREK NA PREZYDENTA!!!!!!!!!
ON POTRAFI WSZYSTKO I Z WSZYSTKIMI-TO JEST FACET BEZ OPORÓW I WSZYSTKO MU PASUJE ZAWSZE.NIE BYŁO MENTORA ZDZISLAWA??
Aleksander
Aleksander 22.12.2017, 10:03
Ciekawy pomysł, może kiedyś będzie kandydował na prezydenta. Na pewno może liczyć na mój głos i nie tylko mój. Brawo Darek. Takich ludzi nam trzeba w polityce, takich co łączą a nie dzielą,takich co budują a nie rujnują.
emeryt
emeryt 22.12.2017, 09:04
piękna impreza pewnie na 100 osób-to się Darek wykosztował-chyba nie wziął kredytu ??
do Redakcji
do Redakcji 22.12.2017, 08:34
Dlaczego w nagraniu ominęliście wójta Pobłockiego? Przecież tam był!
Prywata
Prywata 22.12.2017, 00:41
Może warto pomyśleć o specjalnym dziale na Państwa portalu? Poza Wydarzeniami, Sportem, Kulturą, "Przesłuchaniem" trzeba chyba stworzyć dział Męczykowski. To już jest naprawdę żenujące. Rozumiem koneksje, ale jeśli chcecie lecieć w prywatę to zmieńcie logo lub dopiszcie, że portal jest dedykowany. Amen.
Tadzio
Tadzio 22.12.2017, 06:11
To jest bardzo dobry pomysł. Męczykowski zna się na sporcie ale i cały czas w nim działa nie tylko dla drużyny ekstra klasy ale dla wszystkich dzieciaków z regionu. Tyle spraw co on załatwił, to chyba nikt. Jeżeli chodzi o nasz szpital to też on najwięcej działał i załatwiał. No i inne działania na rzecz społeczności lokalnej, których jest naprawdę dużo. Ponadto w wywiadach jest merytoryczny i konkretny. Nikogo nie opluwa. Myślę, że masz dobry pomysł, bo mądrego zawsze warto posłuchać.
ja
ja 27.12.2017, 09:33
Po prostu propaganda!
Ola
Ola 22.12.2017, 11:12
Za to z ciebie jest niezły obywatel [email protected]@ot. Czytać do końca należy, ale co się dziwić po wyborcach tego pana. Podstawówka MAX? Hahahahahha. Żebyś nie musiał wysilać tego twojego móżdżka to napiszę - MY NIE CHCIEĆ JUŻ WIĘCEJ MECZYKOWSKI NA TEN "PORTAL".
adam
adam 22.12.2017, 10:15
"Działa dla dzieciaków"? Tylko dla tych co trenują piłkę ręczną.
jestem za Męczykowskim
jestem za Męczykowskim 22.12.2017, 07:25
też jestem za tym, to spoko facet. Najważniejsze dla mnie, ze jest sobą i robi to do czego się zobowiązał
jestem za
jestem za 22.12.2017, 08:26
dobrze, że pokazujecie takich ludzi
Te Renia
Te Renia 21.12.2017, 22:17
Naprawdę podziwiam
Krotowski
Krotowski 21.12.2017, 21:36
Niesamowity z Pana człowiek. Nie dość, że ma pan taką działalność, to potrafi pan znaleźć czas dla innych, znaleźć czas aby działać w pozytywny sposób. Byle tak dalej.
Antoni P
Antoni P 21.12.2017, 14:43
Trzeba działać ponad podziałami!!! Tak właśnie powinno być. Działać razem dla dobra ogółu. Inni powinni z Pana brać przykład panie Dariuszu.

Pozostałe