Kościerzyna. Wigilia "Solidarności"

  • 21.12.2017, 14:14
  • admin 24
Kościerzyna. Wigilia "Solidarności"
Ponad 100 osób zebrało się na plebanii parafii pw. Świętej Trójcy, by wziąć udział w Wigilii organizowanej przez Związek Zawodowy „Solidarność”. Dzięki hojności ludzi dobrej woli nie tylko zorganizowano świąteczny poczęstunek, ale również przygotowano prezenty.

Spotkanie opłatkowe Solidarności odbyło się już 20 raz. Co roku wiele osób chce pomagać w organizowaniu tej Wigilii Dzięki nim udaje się skompletować świąteczne paczki, w których znajdują się przede wszystkim zabawki i słodycze, ale również artykułu gospodarstwa domowego. Paczki trafiły do ponad 80 rodzin. 

„Najważniejszym prezentem jest przyjście do nas Boga, to wielka tajemnica, którą trzeba odkryć” - przypominał proboszcz Antoni Bączkowski.

Świąteczny klimat stworzyli uczniowie kościerskiej Państwowej Szkoły Muzycznej, którzy zagrali dla gości koncert kolęd.

 

admin 24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

j23
j23 05.01.2018, 23:29
Józek daruj sobie te dur....... komentarze!
Do p.Dargacza
Do p.Dargacza 23.12.2017, 11:28
Panie Tomaszu , powinien pan wspomnieć o pierwszych pomysłodawcach i organizatorach tej akcji jak śp.Wiesław Grzenkowski oraz Mariola Ertmańska , ludzie pamiętają i są im wdzięczni.
zirytowany
zirytowany 23.12.2017, 13:11
Przykre to jest, że słowem nie wspomniał pan o pani Marioli, jak bardzo promuje pan siebie a innych nie docenia, naprawdę to jest okropna postawa
antek
antek 23.12.2017, 08:28
Panie Dargacz. Czy na pewno zakupiony przez pana proszek do prania to dobry prezent? Wieczerza, zabawki, sprzęt sportowy, słodycze, - takie zakupy popieram, ale proszek do prania? I po co 6 kg?
Marta
Marta 22.12.2017, 11:47
Księża działają dla ludzi i to napawa optymizmem.
ja
ja 22.12.2017, 08:02
Zwłaszcza dziękujemy Ks. Bączkowskiemu.
Judyta
Judyta 22.12.2017, 07:38
nasi księża bardzo się wykazali i napracowali przy tym spotkaniu opłatkowym. Dziękujemy wszystkim zaangażoanym księżom
Parafianin
Parafianin 21.12.2017, 21:10
Dobrze, że proboszcz organizuje takie spotkania na plebani. Księża bardzo się przy tym napracowali.
ktoś
ktoś 21.12.2017, 15:26
Gratuluję. Widzę bardzo bogate macie paczki i prezenty. Tylko dlaczego tam jest tak ciasno ? Nie macie większych pomieszczeń w szkołach w Kościerzynie? A może w innych instytucjach?

Pozostałe