Lodowisko otwarte!

  • 22.12.2017, 10:32
  • admin 24
Lodowisko otwarte!
Od czwartku działa miejskie lodowisko. Ślizgawka jak zawsze umiejscowiona jest przy Szkole Podstawowej nr 6, ale już na pierwszy rzut oka widać różnicę w jej wielkości.

Szymon Słomiński - dyrektor Kościerskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji: Powiększyliśmy lodowisko o 200 metrów kwadratowych, zostało przedłużone o 10 metrów. Operacja trwała prawie miesiąc, trzeba było wywieźć wszystkie kolektory, wszystkie gumy na południe Polski. Przyjechały do nas i od zeszłego poniedziałku zaczęliśmy lać lód, wszystko mocować, żeby lodowisko powstało. I dzisiaj mogę Państwa tutaj gościć i otwierać nowe, powiększone lodowisko.

Ta zimowa atrakcja zawsze cieszyła się dużym powodzeniem, a teraz będzie mogło z niej korzystać jeszcze więcej chętnych.

W tym roku dokupiono również prawie 60 par łyżew, a w około 150 wymienione zostały wkładki. Na tafli pojawiły się też dwa nowe misie do nauki jazdy dla najmłodszych. W planach jest uruchomienie szkółki hokeja na lodzie. KOSiR dysponuje sprzętem do uprawiania tego sportu, teraz czeka na zgłoszenia chętnych.

Godziny otwarcia lodowiska pozostały bez zmian: od 10.00 do 20.00. Wejścia na lodowisko zaplanowane są na co półtorej godziny. Ślizgawka czynna jest codziennie, a w sobotę o 9.00 odbywają się bezpłatne zajęcia nauki jazdy na łyżwach.

W Wigilię z lodowiska będzie można skorzystać o 10.00, 11.30 i 13.00. 25 grudnia ślizgawka będzie zamknięta, a w Drugie Święto działać będzie jak w dzień powszedni.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe