Podsumowanie wydarzeń roku

  • 29.12.2017, 09:13 (aktualizacja 10.01.2018, 16:43)
  • admin 24
Podsumowanie wydarzeń roku
Przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych i najciekawszych informacji z 2017 roku.

1.Historycznym wydarzeniem mijającego roku było z pewnością uroczyste otwarcie obwodnicy Kościerzyny, które miało miejsce w październiku. Największa inwestycja w historii naszego miasta kosztowała około 230 mln zł. 

 

2.Ogromne zniszczenia, zmiecione hektary lasów i tysiące ludzi bez prądu i wody. To efekty sierpniowej nawałnicy w powiecie kościerskim.

3.4 lutego Gmina Kościerzyna zainaugurowała świętowanie 25-lecia istnienia. Jubileusz rozpoczął się uroczystą sesją Rady Gminy, podczas której wręczone zostały nagrody osobom wspierającym rozwój samorządu. 

4.Ponad 4 tysiące młodych ludzi przybyło do Kościerzyny na XXXII Światowy Dzień Młodzieży Diecezji Pelplińskiej. Uroczystościom przewodniczył ksiądz biskup Ryszard Kasyna.

5.Zespół Tańca Nowoczesnego RYTM rozpoczął wiosnę w wielkim stylu! Kościerscy tancerze wywalczyli dwa tytułu Wicemistrzów Polski i tym samym przepustkę na Mistrzostwa Europy i Świata.

6. Maj zaskoczył nas ochłodzeniem. Gdy wszyscy spodziewali się wiosny w Kościerzynie, ale też wielu innych miejscach Pomorza spadł śnieg.

7.W lipcu na rynku odbyło się Letnie Granie w stylu Disco Polo. W centrum Kościerzyny zebrali się fani polskiego disco, a było ich całkiem sporo. Gwiazdą koncertu był Sławomir.

8.Bardzo zmieniło się Przedszkole nr 7 przy ul. Wybickiego. Efekty wakacyjnego remontu widać zarówno na zewnątrz, jak i w środku budynku. 

9.Dziennikarze kościerskiej redakcji Telewizji Kaszuby - Marta Gerbatowska i Michał Malek zdobyli pierwsze miejsce w „Konkursie Prosto Do Funduszy Europejskich” organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju. Wyróżnienie zdobyła również reprezentantka oddziału wejherowskiego Lilii Wilczyńska. Nasze materiały zostały uznane za najlepsze w województwie!

10.Kaszubskie Nuty to nie tylko jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów folkloru kaszubskiego, ale również, a dla mieszkańców Nowego Klincza przede wszystkim, Zespół Folklorystyczny. W grudniu grupa świętowała 25-lecie grania, śpiewania i tańczenia.

11.Wróćmy jeszcze do początku roku 2017, a konkretnie do 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zakończył się w Kościerzynie absolutnym rekordem! Jeszcze nigdy w naszym mieście nie udało się zebrać tak wielkiej sumy. Nasz wynik to ponad 102 tysiące złotych!

12.Podsumowanie roku kończymy rzutem oka w przyszłość. 2018 ma być w Kościerzynie rokiem dużych inwestycji, ale też rekordowego zadłużenia. 20 grudnia Rada Miasta uchwaliła przyszłoroczny budżet.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe