piątek, 29 marca 2024 03:26

UKS PCM pokonany przez Metraco Zagłębie Lubin 24:39

Pierwszy mecz w nowym roku nie przyniósł zwycięstwa szczypiornistkom UKS PCM. Sobotnie spotkanie w Sokolni zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem przeciwniczek z Lubina.

Był to pierwszy mecz rozgrywek 2018 roku. Drugie w tabeli Metraco Zagłębie Lubin przyjechało do Kościerzyny jako pewny faworyt i na boisku potwierdziło swoją przewagę. UKS-owi nie pomógł nawet powrót do gry kilku zawodniczek. Agnieszka Białek, Dominika Brzezińska-Recław i Patrycja Wójcik po przerwie w rundzie jesiennej ponownie wsparły zespół. Niestety, lubinianki już w pierwszej połowie odskoczyły nam o 10 bramek (22:12).

Ta różnica powiększała się w drugiej połowie. Metraco pewnie wygrało 39:24. Trener był jednak zadowolony z pracy drużyny, widząc potencjał na lepsze wyniki. Nadzieja na zdobycie punktów w zbliżających się meczach z zespołami z dołu tabeli.

W tym sezonie UKS PCM zapisał na swoim koncie tylko jedno ligowe zwycięstwo. 3 punkty dają nad przedostatnie miejsce w tabeli. Nasz ostatni rywal z Lubina przegrał tylko raz i dzięki kolejnej wygranej zgromadził już 32 punkty. Liderem klasyfikacji jest MKS Perła Lublin.