Garczyn. Wyremontowali stołówkę

  • 17.01.2018, 12:17
  • admin 24
Garczyn. Wyremontowali stołówkę
Z odnowionej stołówki będą mogli korzystać goście Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie. Remont kosztował prawie 670 tys. zł.

Stołówka w Garczynie bardzo potrzebowała remontu, zwłaszcza, że to miejsce odwiedzają co roku tysiące osób, głównie to dzieci biorące udział w letnich obozach. Uroczyste otwarcie odnowionego obiektu odbyło się 16 stycznia, wziął w nim udział marszałek województwa Mieczysław Struk.    

Remont stołówki został podzielony na dwa etapy: pierwszy to wymiana porycia dachu, którą prowadzono od kwietnia do czerwca ubiegłego roku. Drugi etap realizowany od września do grudnia składał się z modernizacji budynku stołówki wraz z przystosowaniem obiektu dla osób niepełnosprawnych. Realizacja zadania pozwoliła Powiatowemu Centrum Młodzieży w Garczynie na to, aby osoby niepełnosprawne mogły w pełni korzystać z obiektu stołówki, w całości pozbawionej barier architektonicznych. Remont został dofinansowany przez Państwowy Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który przekazał na ten cel 300 000 zł.

Teraz czas na kolejny etap, bo w budynku brakuje wyposażenia. Stołówka ma zostać udostępniona dla gości PCM w okresie letnim.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Fiu
Fiu 24.01.2018, 20:42
Bardzo fajnie

Pozostałe