sobota, 27 kwietnia 2024 00:26

UKS PCM w ćwierćfinale Pucharu Polski!

Wielką radość sprawiły kibicom kościerskie piłkarki ręczne. Długo wyczekiwane zwycięstwo UKS PCM zaowocowało awansem naszej drużyny do 1/4 Pucharu Polski Kobiet.

Środowy mecz z Piotrcovią Piotrków Trybunalski odbył się w kościerskiej Sokolni. Spotkanie na żywo transmitowaliśmy na naszym facebooku oraz stronie internetowej koscierzyna24.info. Warto było oglądać, bo dziewczyny zgotowały nam świetne widowisko. Pierwsza połowa należała co prawda do gości. Piotrkowianki zaczęły mocno, w dziewiątej minucie było 9:1. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 14:10 dla przyjezdnych.

Druga połowa to wielkie przebudzenie Kaszubek. UKS PCM zdobywał punkt za punktem, a wyróżnić należy przede wszystkim Karolinę Mokrzką i Agnieszkę Białek. Dzięki seriom zdobytych przez nie bramek na osiem minut przed końcem meczu Kościerzyna odskoczyła od Piotrkowa o 4 punkty, było 23:19.

Goście walczyli i udało im się zmniejszyć dystans, ale to UKS PCM wywalczył zwycięstwo. Szkoda tylko, że w ostatniej chwili nie udało się wykorzystać dwóch karnych. Najważniejsza jest jednak długo wyczekiwana wygrana 25:23, która daje nam awans do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Miejmy nadzieję, że w ten sposób nasze dziewczyny przełamały złą passę i równie dobrze będą radziły sobie podczas meczów w Superlidze. Najbliższe spotkanie w niedzielę w Wielkim Klinczu. UKS PCM zmierzy się z Kobierzycami.