CHĘTNI NA DOFINANSOWANIE POSZUKIWANI

  • 12.10.2015, 14:31 (aktualizacja 21.10.2015, 14:06)
  • admin 24
CHĘTNI NA DOFINANSOWANIE POSZUKIWANI
Odnawialne źródła energii to trend ogólnoświatowy, a także ogromny potencjał energetyczny i finansowy. Ich pozyskiwanie wiąże się z bardzo niskim, negatywnym oddziaływaniem na środowisko. Więcej takich instalacji może pojawić się w Kościerzynie.

Gmina Kościerzyna ogłosiła wstępny nabór wniosków dla właścicieli domów jednorodzinnych oraz wspólnot mieszkaniowych na dofinansowanie na obiektach urządzeń do produkcji energii elektrycznej lub ciepła z programu Prosument.

Ewa Chmielecka - naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta: Do 23 października wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani mikroinstalacjami w odnawialne źródła energii na swoich obiektach, czyli na przykład fotowoltaike, wiatraki, mikrowiatraki, mikrokogenerację, zapraszamy żeby składali deklarcję przystąpienia do takiego programu. Spróbujemy powalczyć dla naszych mieszkańców o dofinansowanie.

Maksymalne dofinansowanie na zakup i montaż systemów fotowoltaicznych, małych elektrowni wiatrowych i mikrokogeneracji wynosi 40% , zaś 20% na zakup i montaż kotłów na biomasę, pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Pozostałą sumę mieszkańcy muszą pokryć z własnej kieszeni.

Ewa Chmielecka: Jest określona wartość takiego wspólnego przedsięwzięcia. Ten łączny wspólny wniosek w imieniu grupy mieszkańców to jest minium 200 tysięcy złotych. Myślę, że w Kościerzynie bezproblemowo taką grupę zbierzemy.

Na podstawie złożonych deklaracji miasto określi poziom zainteresowania tematem w Kościerzynie i wspólnie z mieszkańcami spróbuje pozyskać dofinansowanie na proekologiczne inwestycje na budynkach prywatnych. Do tej pory otrzymano 9 zgłoszeń. Największym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszy się fotowoltaika.

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o składanie w terminie do 23 października 2015r. wstępnej deklaracji udziału. na adres e-mail: [email protected] lub bezpośrednio do Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Miasta Kościerzyna, a pod nr tel. 58 680 23 38 można uzyskać bliższe informacje.

 

admin 24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe