Gmina Kościerzyna. Partnerska wizyta gości z Pniew

  • 22.01.2018, 11:31
  • Krzysztof Wencki
Gmina Kościerzyna. Partnerska wizyta gości z Pniew
O partnerstwo trzeba dbać - zgodnie twierdzą władze gmin Kościerzyna i Pniewy. Goście z zaprzyjaźnionego samorządu kolejny raz przyjechali na Kaszuby, by zacieśniać współpracę.

Przyjaźń między dwoma gminami miała swój oficjalny początek w 2015 roku, kiedy to podpisana został "Umowa o partnerskiej współpracy”. Od tego momentu samorządy wspierają się i uczą od siebie. Ważnym elementem tej współpracy są też regularne odwiedziny, tym razem to Pniewy przyjechały do Kościerzyny.

Żeby móc rozmawiać na różne tematy, w spotkaniu wzięli udział nie tylko samorządowcy i urzędnicy, ale również przedstawiciele stowarzyszeń, dyrektorzy szkół i bibliotek oraz komendanci Ochotniczych Straży Pożarnych.

Potwierdzeniem pniewsko-kościerskiej przyjaźni jest powstała niedawno w Pniewach ulica Kościerska. Dowód jej istnienia, w postaci fotografii burmistrz przekazał na ręce wójta, który zapowiedział, że trzeba będzie pomyśleć o podobnej inicjatywie w naszej gminie.

Podczas spotkania omówiono wakacyjną wymianę dzieci i młodzieży oraz współpracę między środowiskami seniorów. Zapoznano się też z działalnością szkół, świetlic wiejskich, obiektów rekreacyjno-sportowych i przedsiębiorstw.

W ten sposób gminy Kościerzyna i Pniewy ustaliły plan współpracy na 2018 rok.

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe