Zadaj pytanie burmistrzowi

  • 25.01.2018, 12:55 (aktualizacja 25.01.2018, 12:56)
  • Krzysztof Wencki
Zadaj pytanie burmistrzowi
W piątek nagrywamy "Przesłuchanie" z burmistrzem Michałem Majewskim. Masz pytanie do włodarza? Zadaj je w komentarzu!

Czekamy na sugestie tematów, które powinniśmy poruszyć w wywiadzie.

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (79)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkanka
Mieszkanka 01.02.2018, 19:35
Czy część miasta, która została odcięta przez obwodnicę nie zostanie "zapomniana"? I czy w tym rejonie jest w planach budowa dróg i doprowadzenie wodociągów?
Tylko zmiana Administratora pomoże
Tylko zmiana Administratora pomoże 01.02.2018, 01:07
Czynsz mniejszy po 12 latach !
KTBS to temat rzeka.
Odkąd zarządzamy sami i zmieniliśmy Administratora na Firmę MM to tzw. czynsze mamy mniejsze.
Rok 2005 KTBS, to samo mieszkanie i ilość osób: czynsz 438,83 zł.
Zmiana Administratora w roku 2014.
Rok 2017 MM, to samo mieszkanie i ilość osób: czynsz 375,22 zł.
W 2005 roku:
-śmieci 3,40zl / osobę
-woda 6,35 zł/m3
tańszy prąd, ubezpieczenie budynku, tańsze remonty i usługi itd.,. itd. .............
Tylko czy to Burmistrza i Radnych interesuje ?

mieszkancy
mieszkancy 30.01.2018, 09:01
Kiedy na ul Dunikowskiego bęndze asfalt i czy na całej bo jest to jednak jedna z najstarszych ulic Kościerzyny zapomniana przez miasto
mieszkaniec
mieszkaniec 29.01.2018, 23:45
jaka jest gwarancja na wykonanie ulic towarowa i Stwosza Dworcowej , czy sa oficjalnie pisma na dokonanie przeglądów gwarancyjnych tych ulic ?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.01.2018, 23:40
dlaczego w Bip-ie nie ma oświadczeń majątkowych radnych obecnej kadencji?
Ich
Ich 31.01.2018, 22:01
http://bip.koscierzyna.gda.pl/…
proszę kliknąć na każdego radnego i wtedy pisać, że oświadczeń nie ma, przez wyszukiwarkę też można znaleźć, wystarczy trochę głową ruszyć
Mieszkaniec
Mieszkaniec 29.01.2018, 22:09
Mam pytanie co z chodnikiem na Wierzysko to jest cały czas ulica Klasztorna od obwodnicy chodnik się kończy i jak dzieci mają przechodzić przez ulicę jak do Wierzyska brak przejścia. A co z autobusami z Wierzyska o 7 40 odjazd dzieci nie mogą zdążyć na lekcje .
Ala
Ala 29.01.2018, 18:55
PKS przy Galerii Wybickiego to najgłupszy pomysł naszego wizjonera-jak widzę wyjeżdżające autobusy w stronę Bytowa i Chojnic,to mam ochotę udusić tego palanta -to wizjoner bez wizji
do rura gazowa
do rura gazowa 29.01.2018, 18:49
miasto to trochę więcej niż bloki na Skłodowskiej;a po drugie-co stoi na przeszkodzie,aby podłączyć te bloki też??? będzie ekologicznie i tanio,a to dla mieszkańców najważniejsze
Paweł Górnowicz
Paweł Górnowicz 29.01.2018, 09:57
Kiedy zostaną przywrócone przystanki PKS dla firm prywatnych w mieście?
k
k 29.01.2018, 09:30
Mam pytanie dlaczego w czasie każdego podmuchu wiatru gaśnie światło na Obwodnicy Węzeł Południe oraz całym osiedlu , wczoraj zgasło 5 razy , a nie było wichury.
Mamy tak od czasu oddania obwodnicy.Przy większym podmuchu nie mamy prądu przez kilka godzin .
jacek
jacek 29.01.2018, 00:41
Dlaczego nie ma na stronie bip oświadczeń majątkowych naszych radnych VII kadencji za rok 2016 ?
Rura gazowa
Rura gazowa 28.01.2018, 22:57
Do Tenia. Fakt, miasto jest zgazyfikowane, ale i tak mieszkańcy nie będą korzystać z gazu. Dlaczego? Z prostej przyczyny - do żadnego bloku, przynajmniej na Osiedlu Skłodowska nie zostały podłączone.
Tenia
Tenia 28.01.2018, 17:22
To prawda,większa część miasta jest zgazyfikowana,więc dlaczego mieszkańcy nie korzystają z tego gazu? po co modernizacja kotłowni węglowych,skoro można dostarczać do domów gaz??-nie będzie smogu i pyłu P-10 ani alfa-benzopirenu. Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna do roboty-proszę złożyć do burmistrza odpowiednie pismo z uzasadnieniem i sprawę zanieczyszczenia powietrza mamy rozwiązaną. Radni też mogliby za lobbować taką decyzję. Widzicie,że sprawa jest prosta i do rozwiązania od zaraz. Tylko jest jedno ale../najważniejsze/ -Kos- Eko nie dostanie kasy za ogrzewanie tylko Zakład Gazyfikacji w Żukowie. Z tego prostego powodu-NIGDY W NASZYCH RURACH NIE POPŁYNIE GAZ DO MIESZKAŃCÓW-DLATEGO NIE KRZYCZCIE O SMOGU. SMOG MAMY BO CHCEMY MIEĆ
Zofija
Zofija 28.01.2018, 16:21
Jestesmy po modernizacji ulic, a chodniki sa krzywe. kto odpowiada za taka robote? gdze był kierownik budowy ?;jak jest mroz to mozna sie zabic. na ul strzeleckiej, na przeciwko szkoly sa budynki prywatne, a nikt tam nie odsnieza. skandal !!
Edek
Edek 28.01.2018, 13:20
do Dawid Wczoraj, 18:27--chłopie; zdzich kosztowny skasował furę kasy za gazyfikację miasta-nie pamiętasz jak było całe rozkopane i wkładali rury gazowe?? ja to oglądałem codziennie i wiem na 100%. Wiem,że restauracja Rzemyk np. ma gaz a reszta gazu płynie sobie bezużytecznie,gdyż spółka miejska Kos Eko musi zarabiać.Dlaczego nikt się nie zajmie tym tematem-może radna Knopik ogarnie ten temat??chyba nie bo wkopałaby swojego pryncypała.Może radny Dargacz zmierzy się z tą materią???
Eryk
Eryk 28.01.2018, 13:03
Panie Burmistrzu-dlaczego rury gazowe znajdujące się w naszym mieście nie dostarczają gazu mieszkańcom,tylko robi się podłączenia do Kos Eko,które jest zdecydowanie droższe????
do Eryk
do Eryk 28.01.2018, 18:53
Nie podniecajcie się tak tym gazem. Koszt ogrzewania domu gazem jest większy niż olejem opałowym. Kościerzaków nie stać po prostu na gaz.
Mieszkaniec Wielki Klincz
Mieszkaniec Wielki Klincz 28.01.2018, 12:04
Dlaczego w Wielkim Klinczu do ZGW płacimy 54 zł za odpady a w Dziemianach za identyczne niecałe 40 zł , tam się opłaca a my mamy długi ?
K.
K. 27.01.2018, 22:37
Co z drogą nad j.Gałężne. Czy będą tam jakieś chodniki dla pieszych? Dojście latem na najbliższe kąpielisko fatalne, szczególnie dla matek z małymi dziećmi i wózkami
mieszkaniec Piechowskiego
mieszkaniec Piechowskiego 27.01.2018, 22:32
Szanownie Panie Burmistrzu!
Dlaczego do lat nikt nie traktuje mieszkańców KTBS poważnie! Nikt z mieszkańców nie wie jak dużo i jak długo będzie musiał jeszcze spłacać raty kredytu w czynszu! Nieustanne podwyżki - proszę sprawdzić u mieszkańców a nie słuchać Pana prezesa - kiedyś się skończą??? Dlaczego podpisuje je Pan - podobnie jak pańscy poprzednicy!??? Dlaczego nie ma żadnych spotkań Pana Prezesa z nami mieszkańcami?
Mieszkaniec Małcużyńskiego
Mieszkaniec Małcużyńskiego 29.01.2018, 15:33
Dokładam tu cegiełkę do pytania. Tak nie jasnej sytuacji jaka panuje w TBS K-na nie ma chyba nigdzie indziej. Obecnie za 3 pokojowe mieszkanie płacę ponad 800 zł. Co roku albo nawet 2 razy podwyżki. Proszę wyjaśniać nam mieszkańcom ile będziemy jeszcze musieli płacić taki haracz i jaki będzie nasz status po spłacie kredytu czy nadal będziemy tylko najemcami ??. Jednocześnie proszę o wyjaśnienie dlaczego mieszkania w TBS są wynajmowane przez głównych lokatorów osobom trzecim jeżeli zgodnie z umową nie można tego robić.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 27.01.2018, 19:26
Kiedy p.Burmistrz przyjrzy sie wysokosci czynszów w KTBS.Mialy to byc mieszkania dla sredniozarabiajacych a nie dla bogaczy.

Pozostałe