Kościerzyna. Rajd Patriotyczny i początek gry w zbieranie puzzli

  • 30.01.2018, 11:47 (aktualizacja 31.01.2018, 22:01)
  • admin 24
Kościerzyna. Rajd Patriotyczny i początek gry w zbieranie puzzli
Po oficjalnej części świętowania rocznicy wkroczenia wojsk polskich do Kościerzyny odbył się Rajd Patriotyczny. Jego uczestnicy stali się posiadaczami pierwszego kawałka układanki - to pomysł na włączenie mieszkańców w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Już od kilku lat kościerskim obchodom świąt narodowych oraz ważnym rocznicom towarzyszą rajdy kaszubskie i patriotyczne. To sposób na ożywienie historii i zaangażowanie mieszkańców do włączania się w świętowanie, które nie musi ograniczać się do brania udziału w tradycyjnych apelach. Teraz doszedł jeszcze jeden powód, by angażować się w miejskie wydarzenia - specjalne puzzle, wydane z okazji 100-lecia niepodległości Polski.

28 stycznia zdobyć można było pierwszy z dwunastu elementów układanki. Wygrają wszystkie osoby, które ułożą cały obrazek. W najbliższym czasie opublikowana zostanie lista imprez, podczas których rozdawane będą kolejne puzzle.

Na takie pomysły przychylnym okiem patrzą członkowie Związku Piłsudczyków, który od ponad roku ma swój oddział Kaszubsko-Pomorski. Działa on na obszarze trzech kaszubskich powiatów: chojnickiego, kartuskiego i kościerskiego.

Członkiem Związku Piłsudczyków może zostać każdy obywatel Polski, który ukończył 16 lat (niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców). Piłsudczycy zajmują się przede wszystkim promowaniem i kultywowaniem wartości patriotycznych, szkoleniem młodzieży, głównie z zakresu strzelectwa oraz działalnością społeczną, a więc między innymi zbieraniem żywności dla rodaków żyjących na Kresach.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (16)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pytający
Pytający 04.02.2018, 15:48
Czy wypada rozmawiać podczas przemówienia?
A za co Panowie otrzymali medale pamiątkowe, bo nie było takiej informacji?
Ciekawy
Ciekawy 04.02.2018, 19:01
Prof. Linkner to jeszcze rozumiem, a ten drugi?
skorpion
skorpion 02.02.2018, 10:54
Święto wyzwolenia , a wszyscy drą kopary o kasę. Żenada.
Grazyna
Grazyna 02.02.2018, 09:17
Czy to ważne kto tam był, przecież wszyscy byli za darmo. To nie rozumiem o co pretensje. Przecież cel imprezy był inny niż własna promocja.
Franz
Franz 02.02.2018, 09:14
Co to za frustrat pisze te komentarze o jakimś skorpionie. Przecież tam ni było żadnego skorpiona.
Widz
Widz 02.02.2018, 09:12
A co to jest ten skorpion , bo nie wiem.
Roman
Roman 31.01.2018, 18:11
Tandetny material . pismak bo napewno nie dziennikarz nie sprawdzil o czym pisze. Mowia w nie o rajdzie a pokazuja klub strzelecki Skorpion.
faktor
faktor 02.02.2018, 10:56
O tandetnym wiejskim klubie strzeleckim nie warto pisać. Przywieźli jakiś złom na rynek i chcieliby brylować.
Do Redakcji
Do Redakcji 31.01.2018, 16:56
Proszę uszanować mundurowych i nie pisać głupot. Związek Piłsudczyków nie posiada stopnia MAJORA tylko precyzując MAJORA ZWIĄZKU PIŁSUDCZYKÓW w skrócicie maj. ZP
Widzisz, a nie grzmisz
Widzisz, a nie grzmisz 31.01.2018, 17:42
TRAGEDIA!!! Jak mozna MAJORA ZWIAZKU PILSUDCZYKOW nazwać majorem? SKANDAL!!! KONIEC SWIATA!!!
Aleksandra
Aleksandra 30.01.2018, 15:17
Przedstawiacie Klub Sportowo Kolekcjonerski Skorpion oraz jego sprzęt a nawet o nim nie wspomnieliście. Lipa
franek
franek 02.02.2018, 10:58
Chyba klub wiejskich emerytów w procami. Haha
darek
darek 02.02.2018, 10:57
Chyba klub wiejskich emerytów w procami. Haha
ktos
ktos 02.02.2018, 10:55
A co to za wiejski klub strzelecki ? Strzelacie do kaczek ?
Arek Gdańsk
Arek Gdańsk 30.01.2018, 13:17
Rzetelne media... załamka...
Film pokazuje praktycznie tylko i wyłącznie stoisko KSK Skorpion a treść w nim sugeruje ,że jest to sprzęt Związku Piłsudczyków.
Wstyd!
Arek
Arek 30.01.2018, 13:12
Ale żenada!
Co za film!
Powinniście przeprosić i pilnie zdjąć ten film.
Film pokazuje praktycznie tylko i wyłącznie stoisko KSK Skorpion czyli klubu strzeleckiego a treść w nim sugeruje ,że jest to sprzęt Związku Piłsudczyków. Ja bym na miejscu Skorpiona żądał sprostowania.
Rzetelne media to mają być ? Wstyd!

Pozostałe