Kościerzyna. Ukradł wózek inwalidzki

  • 31.01.2018, 11:47
  • KPP w Kościerzynie
Kościerzyna. Ukradł wózek inwalidzki
Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie odzyskali wózek osoby niepełnosprawnej o wartości 7 tys. złotych, którego kradzież w niedzielę zgłosił pokrzywdzony mieszkaniec naszego miasta. W związku ze sprawą zatrzymano 55-letniego mężczyznę. Dzisiaj usłyszał on zarzuty. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z kościerskiej komendy zajmowali się sprawą kradzieży wózka inwalidzkiego, do której doszło w minioną niedzielę. Pokrzywdzony 59-letni mieszkaniec naszego miasta pozostawił wózek przy wjeździe do sklepu w Kościerzynie. Kilkanaście minut później, kiedy stwierdził, że go skradziono, natychmiast powiadomił Policję. Wózek był jego jedynym środkiem transportu.

Kryminalni zajmując się okolicznościami tej kradzieży ustalali świadków i zbierali informacje wśród mieszkańców pobliskich posesji. Policjanci pracując nad sprawą wytypowali mężczyznę, który ukradł wózek inwalidzki o wartości 7 tys. zł. 55-latek został zatrzymany w miejscu zamieszkania, a skradziony wózek znajdował się w chlewiku. 

Zebrane materiały dały podstawy do przedstawienia zarzutu kradzieży 55-latkowi. Odzyskany wózek trafił już do właściciela. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP w Kościerzynie

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przechodzień
Przechodzień 31.01.2018, 13:31
Jakim trzeba być człowiekiem, aby okradać, na dodatek chorych...Zwykły menel..

Pozostałe