Waldemar Bonkowski zawieszony w prawach członka PiS

  • 23.02.2018, 13:40 (aktualizacja 23.02.2018, 13:56)
  • Lilii Wilczyńska
Waldemar Bonkowski zawieszony w prawach członka PiS
Senator Waldemar Bonkowski został zawieszony w prawach członka klubu oraz partii Prawa i Sprawiedliwości.

Taką decyzje podjął Jarosław Kaczyński po tym jak senator Bonkowski opublikował na portalu społecznościowy kontrowersyjny wpis o treści antysemickiej. Kontrowersyjny wpis miał pojawić się w czwartek.  Z nieoficjalnych informacji wynika, że umieszczono również na profilu Bonkowskiego nagranie zrealizowane z propagandowych nagrań, ukazujące bicie Żydów.

 

Lilii Wilczyńska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

misiek
misiek 04.03.2018, 12:40
jakiego innego zachowania można sie spodziewac od najsłabiej wykształconego senatowa w polsce. popatrzcie jakimi ludzmi sie on otacza. to wstyd dla naszego regionu.
misiek analfabeta?
misiek analfabeta? 04.03.2018, 15:22
Ty jesteś za to wykształcony POprawnie co widać po błędach jakie POpełniłeś wyżej w dwóch zdaniach. POza tym brakuje Ci kultury ale to normalne w tej kaście jaką reprezentujesz.
kaszub
kaszub 03.03.2018, 14:53
Ten typ ma swoje IQ wypisane na twarzy! No a jak mowi, to ma jedzcze nizsze! No ale jego wyborcy musza miec jeszcze nizsze niz on, jednym slowem taka szkolka specjalna z psychiatrykiem w tle, bo ponoc rzucal sie z nozem czy pistoletem na rodzine! Super gnojek!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 28.02.2018, 08:42
Dla mnie ten pan jest ofiarą poprawności politycznej. Zrobił - przedstawił na swoim fejsie rzeczy (filmik), które miały miejsce, choćby żydzi nie wiem jak zaklinali rzeczywistość i historię. Ku nieszczęściu tych ostatnich żyją jeszcze świadkowie tych megatragicznych wydarzeń w dziejach ludzkości. Jego (senatora), błąd polega na tym, że zrobił to za dosadnie, za mało dyplomatycznie i w sposób, który tylko nakręca tę histerię - jak to się mówi "TEN TYP TAK MA" i nikt tego nie zmieni. W historii parlamentaryzmu były już takie przypadki np. Kurski, Palikot. Pozdrawiam wszystkich i życzę miłego wekendu.
piotr
piotr 28.02.2018, 07:47
i bardzo dobrze !! szkoda ze z senatu go niewurzycili, tylko przynosi wstyd!!
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 28.02.2018, 08:35
Wiesz, że nie możne? Pewnie nie bo jesteś ignorantem.
OK
OK 27.02.2018, 11:52
DO KICIA
zasmucony
zasmucony 26.02.2018, 19:59
Bardzo podoba mi się jak przy***s senatora działający w "ruchu", ktory dostal dmuchaną zjeżdzalnię, nazywa darczyńce wielkim patriotą, co wybitnie swiadczy o upadku elementarnej przyzwoitosci i materialnej ciągoty. :/
Jejku jejku...
Jejku jejku... 26.02.2018, 21:39
Ależ ten "Ruch" Pana zasmuca. W oczy kole.... Zazdrość...
Anna. K.
Anna. K. 26.02.2018, 21:27
Ja nie dostałam dmuchanej zjeżdżalni a uważam Bonkowskiego za patriotę. Zresztą jak wielu innych.
Ale widzę, że ból d**y ogromny. Chyba zazdrość co?
Koscierzak
Koscierzak 26.02.2018, 13:09
Czy każdy polityk musi być dyplomatą ? NIE ! Powinni być i tacy , którzy mówią wprost , nawet o najbardziej niepopularnych sprawach. I taki jest Bonkowski. Brawo.
xyz
xyz 26.02.2018, 14:12
Bzdury. Właśnie polityka jest jedną z niewielu dziedzin gdzie nie mówienie wprost (nie mylić z kłamstwem) jest dopuszczalne i akceptowalne, zwłaszcza jeżeli można w ten sposób osiągnąć zamierzony rezultat. Polityk ma być przede wszystkim skuteczny dla dobra kraju i obywateli którym służy. Nie po to wybiera się parlamentarzystę żeby tylko gadał. Ona ma realizować konkretne cele, aby obywatelom żyło się lepiej i bezpieczniej. Pół biedy jeżeli z tego gadania nic nie wynika (aczkolwiek nie za to bierze co miesiąc 25 tyś z naszych podatków). Jeżeli jednak jego działania nie tylko nie przynoszą żadnego efektu, a jeszcze osłabiają kraj na jakiejkolwiek płaszczyźnie, to już nie jest politykiem a szkodnikiem na którego utrzymanie społeczeństwo niepotrzebnie wydaje pieniądze.
pisowiec
pisowiec 26.02.2018, 13:08
Na chwilę go zawiesili. Takich wiernych aktywistów się nie wyrzuca.
Ben
Ben 25.02.2018, 21:34
do xyz----zrobił tylko tyle i aż tyle co jego poprzednicy-tzn.nic szczególnego,ale sądzę,że nie wyda tyle szmalu "na książki
" co nasz były poseł zdzichu/kosztowny
xyz
xyz 26.02.2018, 00:44
Czyli nie zrobił nic! Nie rozumiem więc tego zachwytu nad nim co niektórych. Tym bardziej że tamci przynajmniej nie szkodzili.
Oburzony
Oburzony 25.02.2018, 17:05
Dlaczego senator pisowski Waldemar Bonkowski
wciąż propaguje na Facebooku film hitlerowski
i powiela materiały antysemickie i antyżydowskie?
ble ble
ble ble 25.02.2018, 16:12
Co on bredzi. Tyle wzniosłych słów i pustej retoryki, a ani jednego konkretu, czy zdania o przyczynach tej sytuacji. Kto do tego doprowadził? Przecież jeszcze kilka tygodni wstecz nic się nie działo. Poza pojedynczymi przypadkami użycia zwrotów o polskich obozach (i to też zdecydowanie w kontekście geograficznym niż przedmiotowym), na które mało kto zwracał uwagę, żadnej nagonki na Polskę w kwestii żydów nie było. Z resztą polskie przedstawicielstwa dosyć szybko reagowały i na ogół te przypadki były prostowane. A co jest teraz? Z tego "pasztetu" bez strat nie tylko wizerunkowych, ale przede wszystkim politycznych (sojusze), gospodarczych i moralnych Polska nie wyjdzie. Przecież to jest jawne osłabianie kraju, jego pozycji w świecie i nawet integralności terytorialnej (bo wątpliwe aby teraz amerykanie chcieli umierać za przesmyk suwalski. Zielone ludziki od dawna czekają na odpowiedni moment). Gdzie tu polska racja stanu? Aż się ciśnie pytanie, czy te działania nie są inspirowane ze wschodu, bo nie chce się wierzyć, że to polscy posłowie i senatorowie sami z siebie doprowadzają do takich sytuacji. I niech tu taki parlamentarzysta jeden z drugim nie chrzanią o dumie narodowej czy patriotyzmie. Można być dumnym Polakiem i dobrym patriotą bez ciągłego czepiania się tego "mitycznego żyda". Tym bardziej to dziwne, że przecież Izrael to w tej chwili jedyny kraj który aktywnie i realnie walczy z islamistami na każdej płaszczyźnie (inni niby też, ale nie do końca). Więc zgodnie z logiką powinien to być nasz sojusznik, a nie wróg. O co w tym wszystkim chodzi? Obawiam się że prawda jest dosyć banalna, ale i przerażająca. Po prostu taki senator, czy poseł wydumał sobie, że nuta patriotyczna zwłaszcza połączona z antysemityzmem dobrze się sprzedaje i jest najprostsza do realizacji (przy innym pomyśle "na siebie" o ile by był, trzeba by się trochę wysilić). Przy okazji liczyli na podlizanie i punkty u prezesa. Jednak nie przewidzieli konsekwencji międzynarodowych i nastąpił zonk. Nawet Kaczyński zrozumiał, że na takim działaniu Polska tylko traci i sytuacja na prawdę robi się nieciekawa. Decyzja o zawieszeniu takiego czy innego senatora jest o tyle łatwiejsza, że prezes antysemitą nigdy nie był, a taki parlamentarzysta z każdą swoja wypowiedzią, czy wpisem coraz bardziej się podkładał. Tak, tak tu chodzi o zwykłe słupki sondażowe, wpływy polityczne i senatorską, czy poselską dietę. Ktokolwiek myśli że jest inaczej, jest bardzo naiwny. A że przez takie działania traci Polska, no cóż ważne żeby własne interesy się zgadzały.
Wstyd
Wstyd 25.02.2018, 12:54
Czy dobrze, czy źle, nie istotne. Najważniejsze, żeby się o nim dużo mówiło. O to mu najbardziej chodzi. Głosowałem na niego. Dzisiaj tego żałuję. Śledzę jego działania. Wstyd.Im szybciej świat o nim zapomni, tym lepiej.
Jerzy
Jerzy 25.02.2018, 11:49
Wstyd Kościerzynianie-ciągle krytykujecie swoich,brakuje wam lokalnego patriotyzmu i szacunku dla innych,skoro wybrano tego senatora z naszego okręgu,to teraz proszę ZAMILCZEĆ
xyz
xyz 25.02.2018, 18:03
A dlaczego ZAMILCZEĆ? Lokalny patriotyzm, czy wcześniejszy głos oddany na danego kandydata nie oznacza że trzeba milczeć w obliczu durnot które ten kandydat wyprawia. A wręcz przeciwnie. Jeżeli jego działania przynoszą więcej szkody niż pożytku świadczy to o tym że nie nadaje się on na naszego przedstawiciela i trzeba go zmienić. Gęba pełna patriotycznych frazesów nie oznacza jeszcze że jest się faktycznym patriotą. Pytam! Proszę mi wskazać co takiego realnie zrobił ten senator, że lepiej się żyje na ziemi kościerzyńskiej? Czym się wykazał lub osiągnął, że skorzystała na tym nasza lokalna społeczność. Tylko proszę o konkretne przykłady bez demagogii i pustych ogólników.
Ja
Ja 25.02.2018, 11:21
Mówi głośno co inni myślą, i za to dostaje po głowie.
Może czasami powinien troche powściągnąć wypowiedzi ale ma racje.
Koscierzak
Koscierzak 24.02.2018, 22:51
Panie Senatorze!!! Bedzie dobrze!!! Wielu jest po Pana stronie.
Tego Mercedesa dostałem od bezdomnego
Tego Mercedesa dostałem od bezdomnego 24.02.2018, 00:18
Niektórzy (łącznie z Panem Waldemarem B.) myślą, że lud wszystko kupi i można wciskać ludziom co się chce. Dobra zmiana, wstawanie z kolan, zgliszcza itp. Właśnie widzimy to wstawanie z kolan i dobrą zmianę - Morawiecki leci sprintem do Merkel łagodzić sytuację, Kaczyński blokuje błazenadę Bonkowskiego, Rydzyk wciska ludziom, że bezdomny podarował mu dwa samochody... Można wymieniać i wymieniać. Pytanie... jak długo ludzie będą na to patrzeć i nic nie robić? Do momentu kiedy zabraknie pieniędzy na 500+?!
Dziemianiak
Dziemianiak 24.02.2018, 17:24
Tyle złego ten PiS robi. a sondaż dziś przekroczył 50 % dla tych papudraków co wszystko psują. Musicie więcej te mordy drzeć to za rok będą mieć 80%. Aj to boli, oj boli.
Re
Re 25.02.2018, 21:38
Nie podniecaj się tak. Komorowski też miał 70% poparcia w sondażach, a jak skończył?
Dev
Dev 24.02.2018, 20:25
Może jeszcze 500 Ci ktoś dołoży byś klakierzył!
Jan
Jan 24.02.2018, 09:02
Pewnie zawsze ci się powodziłao i nie zaznałeś nigdy biedy ...
ON
ON 23.02.2018, 22:23
Wystarczy spojrzeć na jego wyraz twarzy wygląda jak by do trzech nie umiał policzyć. Damski bokser!!!!!!!!!!!!!!!
Matematyk
Matematyk 24.02.2018, 08:29
Nieprawda !!! Umie zliczyć do pięcie!!! Sam słyszałem.
Haha
Haha 24.02.2018, 19:19
"Liczyć do pięcie"? A Ty pisać potrafisz?
Ja
Ja 23.02.2018, 20:56
Jeżeli to co jest za panem senatorem to flaga państwowa w formacie 5:8 to możemy mieć do czynienia ze złamaniem Ustawy z dnia 31 stycznia 1980 r. o godle, barwach i hymnie Rzeczypospolitej Polskiej oraz o pieczęciach państwowych. Umieszczanie jakichkolwiek symboli na fladze jest zakazane, natomiast orzeł w koronie występuje jedynie na banderze oznaczającej przynależność państwową statku lub okrętu, jest to podstawowa flaga podnoszona na jednostce statku lub okręcie.
tom
tom 23.02.2018, 20:37
Wstyd mi za przedstawiciela mojej społeczności.Dlaczego go wybraliśmy widząc co woził na swoim samochodzie przed wyborami. Gdyby był krótszy toby stał na miesięcznicach między nogami prezesa
koscierzak
koscierzak 23.02.2018, 20:03
Jest niewygodny bo mówi prawdę.

Pozostałe