Kościerzyna. Zagrali dla Kamili

  • 09.03.2018, 12:51
  • Krzysztof Wencki
Kościerzyna. Zagrali dla Kamili
Uczniowie PZS nr 1 wspólnymi siłami i na różne sposoby organizują pomoc dla swojej koleżanki Kamili. Dziewczyna cierpi na mukowiscydozę i potrzebuje wsparcia w walce z chorobą. Ostatnia „ekonomikowa” inicjatywa to koncert charytatywny w Sokolni.

Czwartkowy koncert był właściwie zwieńczeniem wielowątkowej akcji charytatywnej, organizowanej w celu zebrania funduszy na leczenie Kamili. To uczennica IV klasy, która ze względu na chorobę uczy się indywidualnie, ale szkolni koledzy o niej nie zapominają i wspierają na różne sposoby.

Koncert i występy instrumentalno-wokalne to nie wszystko, co wymyśliła młodzież. Środki na leczenie zbierano na różne sposoby. W szkole działała specjalna kawiarenka, w której można było kupić napoje i słodkości, a dochód przeznaczony został właśnie dla Kamili. To nie wszystko - odbywały się również charytatywne śniadania.

Dyrekcja wspiera uczniów w tych inicjatywach, nauczyciele pomagają w organizacji, a cała społeczność szkolna robi co może, by pomóc walczącej z chorobą koleżance. 

Podczas czwartkowego koncertu wystąpili uzdolnieni muzycznie uczniowie „Ekonomika” oraz przyjaciele szkoły. Zagrała również Orkiestra Dęta BEGAMA.

 

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe