Wąglikowice najlepszym KGW w gminie!

  • 13.03.2018, 12:37 (aktualizacja 13.03.2018, 12:42)
  • Urząd Gminy Kościerzyna
Wąglikowice najlepszym KGW w gminie!
W niedzielę 10 marca publiczność licznie zgromadzona w Wielkim Klinczu podziwiała zmagania pań biorących udział w VIII Gminnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Do konkursu stanęły KGW z Kłobuczyna, Loryńca i Wąglikowic.

Uczestniczki turnieju zmierzyły się w następujących konkurencjach: 

  1. Dekoracja wielkanocna - PisankiKoła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny talerzyk nakryty serwetka z sześcioma  pisankami wykonanymi dowolna technika (kurze lub kacze lub gęsie) oraz ciasto - mazurek. Ocenie podlegać będzie artyzm wykonania.
  2. Edukacja - Nasi bracia mniejsiKoła Gospodyń Wiejskich przygotują do oceny tablicę o wymiarach: 1000x700 mm (ekspozycja pionowa lub pozioma). Plansza oceniana będzie przy stoiskach bez komentarza.
  3. Moda - Deszczowa kreacja. Modelka zaprezentuje się na scenie przez ok. pół minuty do własnego podkładu muzycznego. Po zakończeniu prezentacji indywidualnej nastąpi wspólna prezentacja modelek do muzyki przygotowanej przez organizatora. 
  4. Wokal - piosenka kabaretowa z inscenizacją Warto było  i/ lub  Mega babki to my. Każde Koło Gospodyń Wiejskich zaśpiewa jedną piosenkę  do własnego podkładu muzycznego. W wykonaniu uczestniczy od 6-12 osób z danego KGW. Czas wykonania – maksymalnie 2 minuty.  
  5. Taniec - dowolny. W wykonaniu uczestniczy od 6-12 osób z danego KGW. Czas wykonania – maksymalnie 1 minuta.  Ocenie podlega układ taneczny i wyraz artystyczny tańca.

Celem turnieju jest: integracja  środowiska  wiejskiego w Gminie Kościerzyna, zachowanie i popularyzowanie  dziedzictwa  kulturowego Gminy i regionu, inspirowanie do pracy zespołowej, pobudzenie aktywności  wśród  mieszkańców, kultywowanie  tradycji.

Jury w tym roku było wyjątkowe, gdyż tworzyły je przedstawicielki kół gospodyń wiejskich biorących udział w turnieju oraz przewodnicząca ubiegłorocznych triumfatorek KGW Wielki Klincz. Jako największe znawczynie tematu z pełnym profesjonalizmem i zaangażowaniem oceniały konkursowe zmagania. Oczywiście nie można było głosować na koleżanki ze swojego koła!

Licznie zgromadzona publiczność gromkimi brawami nagradzała wszystkie uczestniczki turnieju.

Po rozegraniu 5 konkurencji jury zdecydowało się przyznać następujące miejca:
1. KGW Wąglikowice
2. KGW Loryniec
3. KGW Kłobuczyno.

Oprócz nagród przygotowanych przez Gminę Kościerzyna zwyciężczynie turnieju: KGW Wąglikowice będą reprezentować powiat kościerski podczas XV Turnieju KGW Województwa Pomorskiego, który odbędzie się 7 kwietnia w Żukowie.

W oczekiwaniu na werdykt czas wszystkim zgromadzonym umilił zespół ARTIS, występujący przede wszystkim dla pań z okazji Dnia Kobiet.

 

Urząd Gminy Kościerzyna

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe