Kościerzyna. Przypomnieli filmy sprzed lat

  • 14.03.2018, 11:48
  • admin 24
Kościerzyna. Przypomnieli filmy sprzed lat
Miłośnicy filmowych wspomnień już szósty raz spotkali się w Kinie Remus, by obejrzeć kolejną porcję archiwalnych nagrań upamiętniających Kościerzynę z lat 60.

Tym razem na ekranie pojawiły się nagrania obrazujące przede wszystkim kulturę kaszubską. Wyświetlony został tak zwany „Tryptyk kaszubski” opowiadający o historii Kaszub i twórczości ludowej. Przypomniano obszerny fragment widowiska muzyczno-tanecznego „Moje Strony” zrealizowanego w Garczynie, wystawę regionalną w kościerskim ratuszu oraz wizytację ośrodków wczasowych przed rozpoczęciem sezonu turystycznego.

Filmowa kronika, której fragmenty od kilku lat przywoływane są w naszym mieście, to efekt pracy Mieczysława Kuhna i członków Amatorskiego Klubu Filmowego „Taśma” działającego przed laty przy Powiatowym Domu Kultury w Kościerzynie. Zobaczenie na dużym ekranie swoich filmów po kilkudziesięciu latach to dla nich wielkie emocje. 

Za przywracanie historii miasta i Kaszub podziękował autorom filmów burmistrz Michał Majewski oraz prezes kościerskiego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Sławomir Szkobel.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe