Sukces kościerskich karateków w turnieju ogólnopolskim

  • 16.03.2018, 09:49 (aktualizacja 16.03.2018 09:53)
  • Mat. nadesłane
Sukces kościerskich karateków w turnieju ogólnopolskim
Cztery medale zdobyli młodzi zawodnicy Kościerskiego Klubu Karate-Do „Seiunchin” na VII Ogólnopolskim Turnieju Karate  Shotokan-Do, jaki rozegrany został w ostatni weekend w Pile. W tych silnie obsadzonych zawodach wystartowało 350. zawodników reprezentujących 23 kluby z województw wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, lubuskiego i pomorskiego.  

Do tego wielkopolskiego miasta nad Gwdą,  pojechało jedenaścioro wychowanków trenera Wojciecha Mrowińskiego, zawodników z sekcji w Kościerzynie i Lipuszu. Kościerski Klub Karate-Do „Seiunchin” reprezentowali: Julian Rekowski, Maksymilian Gdaniec, Antoni Gdaniec, Antonina Czarnowska, Emilia Myszk, Leon Lemańczyk – wszyscy z sekcji w Lipuszu, oraz Monika Pałubicka, Jakub Liedtke, Oliwia Wnuk-Lipińska, Szymon Koźlarski i Amelia Gaszewska. 

Najlepszy wynik osiągnęła Monika Pałubicka, która zdobyła złoty medal, pokonując w finałach koalicję rywalek z klubów Szczecina i Piły. 

Kolejne trzy medale, wszystkie koloru brązowego, wywalczyli: Antonina Czarnowska, Maksymilian Gdaniec i Jakub Liedtke. 

Pozostali zawodnicy kościerskiego klubu, zanotowali co najmniej po jednym zwycięstwie. Najbliżej podium byli: Julian Rekowski, Emilia Myszk, Amelia Gaszewska i Leon Lemańczyk, którzy zwyciężali po dwa lub trzy razy, jednak z uwagi na liczną obsadę w poszczególnych kategoriach, nie zakwalifikowali się do strefy medalowej.

Młodzi kościerzynianie po raz kolejny, mocno i udanie zaznaczyli swoją obecność na zawodach ogólnopolskich, godnie reprezentując klub, miasto i powiat kościerski.  

Patronat honorowy nad zawodami objęli i uroczystego otwarcia dokonali: prezydent Piły dr Krzysztof Głowski oraz rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Pile prof. Donat Mierzejewski. Wszyscy uczestnicy zawodów uhonorowani zostali medalami, a zdobywcy miejsc na podium otrzymali statuetki i dyplomy.

Mat. nadesłane

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

więcej foto...
więcej foto... 28.03.2018, 11:01
https://www.facebook.com/Karat…
BRAWO...
BRAWO... 17.03.2018, 20:57
BRAWO WY...!!!!!!!!!!

Pozostałe