Fundacja WOŚP z wizytą w Dzierżążnie

  • 01.12.2015, 12:23 (aktualizacja 08.12.2015, 15:10)
  • Mat. nadesłane
Fundacja WOŚP z wizytą w Dzierżążnie
30 listopada br. przedstawiciele Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) odwiedzili Szpital w Dzierżążnie. WOŚP reprezentowali: Katarzyna Chmiel oraz Adrian Kilan. Ze strony Szpitala w spotkaniu udział wzięli: Witkor Hajdenrajch – Prezes Zarządu, Jarosław Głowacki – Kierownik Placówki w Dzierżążnie oraz Jarosław Polak – Kierownik Sekcji Marketingu i PR.

Goście odwiedzili oddziały, które otrzymały sprzęt oraz aparaturę medyczną z Fundacji: Zakłady Opiekuńczo – Lecznicze: Somatyczny i Psychiatryczny. Fundusze na zakupiony sprzęt pochodzą ze zbiórki XXIII Finału WOŚP pod hasłem: „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Łącznie placówka w Dzierżążnie otrzymała:
- 102 łóżka (z opcją elektrycznego sterowania pilotem leżem w wielu płaszczyznach),
- 102 przyłóżkowe dwustronne szafki z regulowanym blatem.
- aparat USG Philips z trzema głowicami (sektorową, linową i Convex),
- 2 specjalistyczne holtery,
- 2 siedzące wagi medyczne,
- 2 podnośniki z wagą,
- monitor funkcji życiowych,
- 21 materaców przeciwodleżynowych,
- 2 wózki kąpielowe.
     

Należy zauważyć, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kolejny raz doceniła potencjał Szpitala w Dzierżążnie. Łączna rynkowa wartość przekazanego w ostatnich latach przez WOŚP sprzętu wynosi 1,5 mln złotych. Sprzęt przeznaczony jest dla Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego (ZOL) oraz ZOL Psychiatrycznego

Szpital w Dzierżążnie, włączony w struktury Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie w 2008 roku, jest placówką rehabilitacyjną. Obiekt położony jest w powiecie kartuskim. Realizuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i dorosłych, rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych oraz opieki długoterminowej somatycznej i psychiatrycznej. Dysponuje łącznie 230 łóżkami. Od lat stanowi główny ośrodek tego typu w północnej Polsce. Rocznie w szpitalu w Dzierżążnie leczy się ok. 2000 pacjentów. Cieszy się on dużym zaufaniem chorych, którzy niejednokrotnie wracają do placówki w celu kontynuacji leczenia.

 

Mat. nadesłane

Zdjęcia (6)

Podpięte galerie zdjęć:

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe