piątek, 29 marca 2024 02:56

Kościerzyna. Sukces naszych karateków na Mistrzostwach Polski Północnej

209 karateków wzięło udział w Mistrzostwach Polski Północnej, które odbyły się w naszym mieście. Sobotnie zawody zorganizował Kościerski Klub Kyokushin Karate kierowany przez senseia Krzsztofa Sosnówkę.

Autor: Kościerski Klub Kyokushin Karate

Takiej liczby karateków w Sokolni chyba jeszcze nie było. Na zawody zjechali sportowcy z całej północnej Polski, reprezentujący 21 klubów.

Mistrzostwa odbyły się w dwóch konkurencjach: kata i kumite knock-down kyokushin karate. Konkurencja kata odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe, w których wzięło udział 87 zawodników. Konkurencja kumite odbyła się z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe, w których wzięło udział 185 zawodników.

Kościerski Klub Kyokushin Karate zaprezentował się świetnie.  Bezkonkurencyjny w swojej kategorii był Szymon Lubecki, który  wszystkie swoje walki skończył przed czasem i zdobył I miejsce w kategorii kumite juniorów 9-10 lat. W swojej kategorii wygrała też Karolina Wajer, która okazała się najlepsza wśród juniorek 11-12.

Kościerski klub reprezentowało 17 zawodników. Łącznie nasi karatecy zdobyli 8 medali i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na III miejscu. Rok temu na Mistrzostwach Polski Północnej w Międzyzdrojach nasza reprezentacja wywalczyła dwa krążki. Jest więc duży postęp.