Zebrali tony elektrośmieci

  • 20.03.2018, 10:48 (aktualizacja 20.03.2018, 11:27)
  • admin 24
Zebrali tony elektrośmieci
Poprzednio udało się zebrać około 7 ton odpadów, tym razem będzie ich najprawdopodobniej jeszcze więcej. Mowa o zbiórce elektrośmieci, którą organizują uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6.

Stare telewizory, lodówki, baterie, czajniki, zabawki i kserokopiarki - wachlarz przedmiotów, które przywożą mieszkańcy na zbiórkę elektroodpadów jest bardzo szeroki. Specjalnie podstawiony samochód zapełniał się bardzo szybko. Mimo chłodu i wiatru z okazji do pozbycia się elektrycznych i elektronicznych śmieci skorzystało wiele osób i bardzo dobrze.

Elektrośmieci zawierają trujące substancje, nie wolno ich wyrzucać do zwykłego śmietnika. Grozi za to wysoka kara grzywny. Fatalnym pomysłem jest też wywożenie starego sprzętu na przykład do lasu. W takich odpadach mogą znajdować się: rtęć, związki bromu, kadm, freon, czy azbest. Wszystkie są trujące i mają fatalny wpływ na środowisko. 

Zbierając odpady uczennice II klasy gimnazjum, tworzące zespół EKOBORÓWKI zbierają punkty w konkursie ekologicznym „Dobre radny na elektroodpady - oddaj mnie w dobre ręce - 2018”.  Elektrośmieci trafią do zakładu przetwarzania, gdzie nastąpi ich bezpieczny demontaż. Pozyskane materiały będzie można ponownie wykorzystać, a szkodliwe substancje zostaną unieszkodliwione.

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

rodzic
rodzic 28.03.2018, 05:46
taką akcję powinien organizować Związek Gmin Wierzyca a nie wykorzystywać dzieci,za darmo, do brudnej roboty

Pozostałe