Ormiańskie Gwiazdy na Kaszubach

  • 20.03.2018, 12:22 (aktualizacja 20.03.2018, 12:50)
  • admin 24
Ormiańskie Gwiazdy na Kaszubach
Wręczenie „Serc Kaszub” miało wyjątkową oprawę. W Sali Szopińskiego wystąpił zespół Ormiańskie Gwiazdy z Republiki Armenii.

Kultura i muzyka ormiańska są w Polsce mało znane, a szkoda, bo są bardzo piękne i ciekawe. O tym mogli przekonać się uczestnicy gali wręczenia Nagród Starosty Kościerskiego, dla których wystąpił zespół Ormiańskie Gwiazdy, który gościł i koncertował na Kaszubach.

Suren Khachatryan - dyrektor artystyczny grupy Ormiańskie Gwiazdy: Grupa taneczna „Ormiańskie Gwiazdy przedstawia nowoczesny taniec pod muzykę ormiańską, jak również ludowe tańce ormiańskie. Zespół ma już 25 lat i pierwszy raz jest w Polsce. Mamy nadzieję, że to nie jest nasza ostatnia wizyta.

Grupa przyjechała do Polski na zaproszenie senatora Waldemara Bonkowskiego, który dobrze zna się z ambasadorem Armenii w Polsce - Edgarem Ghazarynem.

Ormiańskie Gwiazdy gościły na Kaszubach 10 dni, poniedziałkowy koncert był zwieńczeniem ich wizyty i mini-tourne.

Suren Khachatryan: Przeżyliśmy niezapomniane chwile. Spotkaliśmy tu wspaniałych, życzliwych ludzi. Co prawda w wycieczkach krajoznawczych przeszkodziła nam troszkę pogoda, bo nie jesteśmy przyzwyczajeni do takich mrozów. Ale jesteśmy naprawdę zachwyceni życzliwością tutejszych ludzi.

Zapraszamy też do obejrzenia krótkiego filmu poświęconego Armenii.

 

 

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jolii
jolii 20.03.2018, 14:58
https://www.facebook.com/inkub…
Zaskoczenie
Zaskoczenie 20.03.2018, 14:21
Kto by pomyślał, że Armenia jest taka piękna.

Pozostałe