XXIV Kaszubskie Spotkania Akordeonowe. I miejsce ucznia kościerskiej Szkoły Muzycznej!

  • 23.03.2018, 10:57 (aktualizacja 26.03.2018, 11:07)
  • Krzysztof Wencki
XXIV Kaszubskie Spotkania Akordeonowe. I miejsce ucznia kościerskiej Szkoły Muzycznej!
Już dwudziesty czwarty raz do naszego miasta przyjechali uczniowie szkół muzycznych, by wziąć udział w Kaszubskich Spotkaniach Akordeonowych. Reprezentanci Kościerzyny zbyli dwie nagrody: I miejsce i wyróżnienie.

W tym roku zmieniła się formuła Spotkań. Centrum Edukacji Artystycznej wyznaczyło granice, które zamykają się w województwie. Oznacza to, że konkurs dedykowany był tylko dla Szkół Muzycznych województwa pomorskiego. Wystąpiło 25 uczestników indywidualnych i 6 zespołów.

Występy oceniało trzyosobowe jury pod przewodnictwem profesor Elżbiety Rosińskiej, która jest dziekanem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Gdańsku, gdzie uczy gry na akordeonie.

Wśród reprezentantów kościerskiej Szkoły Muzycznej największy sukces wywalczył, a raczej wygrał Aleksander Witulski z klasy II. Podopieczny Marka Gleinerta zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Wyróżniona w swojej kategorii została Aneta Smuczyńska z klasy III, którą także przygotowywał Marek Gleinert.

Swoje umiejętności uczniowie zaprezentują podczas koncertu rekrutacyjnego w Sali Szopińskiego. Odbędzie się on 28 maja. Wcześniej, bo 9 kwietnia o 18.00 w Sali Szopińskiego odbędzie się Wiosenna Gala koncertowa - wystąpią: Jan Konop Big Band oraz Izabela Krasucka. A 16 kwietnia już w Szkole Muzycznej odbędą się X Kaszubskie Prezentacje Skrzypcowe.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kibic
Kibic 23.03.2018, 16:10
Syntezator marszczony to wspaniały instrument, ponoć na białych klawiszach gra się podczas ślubów, a na czarnych na pogrzebach.

Pozostałe