Powiat. Młodzież sprawdzała wiedzę o samorządzie

  • 28.03.2018, 09:45 (aktualizacja 28.03.2018, 09:47)
  • Starostwo Powiatowe w Kościerzynie
Powiat. Młodzież sprawdzała wiedzę o samorządzie
26 marca br. w Starostwie Powiatowym w Kościerzynie przeprowadzono etap powiatowy XIII Pomorskiego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W Konkursie udział wzięło 14 uczniów, reprezentujących trzy szkoły ponadgimnazjalne, dla których organem prowadzącym jest Powiat Kościerski – I Liceum Ogólnokształcące w Kościerzynie, Powiatowy Zespół Szkół Nr 1 w Kościerzynie i Powiatowy Zespół Szkół Nr 3 w Kościerzynie.

Corocznie organizatorem Konkursu jest Samorząd Województwa Pomorskiego, przy współpracy Kuratorium Oświaty oraz Starostw Powiatowych. W naszym powiecie, organizatorem I etapu Konkursu było Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Powiatowe Centrum Młodzieży w Garczynie.

Podczas etapu powiatowego, uczniowie rozwiązywali test składający się z 40 pytań obejmujących problematykę z zakresu wiedzy ogólnej o administracji publicznej, podstawowych wiadomości o Powiecie Kościerskim i Województwie Pomorskim, wiedzy o organizacji i kompetencjach samorządów terytorialnych gmin, powiatów i województw.

Po podliczeniu głosów okazało się, że czołowe miejsca zajęli uczniowie PZS Nr 1 w Kościerzynie, czyli popularnego „ekonomika”. Zwycięzcą został Piotr Cichosz, drugie miejsce zajął Adam Domaszk, natomiast trzecie, po zaciętej dogrywce, przypadło Tomaszowi Świeczkowskiemu. Opiekunem uczniów jest pani Katarzyna Wanta. Tym samym trójka ta będzie reprezentowała Powiat Kościerski w Finale Wojewódzkim Konkursu, który odbędzie się 12 kwietnia br. w Gdańsku. Starosta Alicja Żurawska, wręczając nagrody i pamiątkowe dyplomy, pogratulowała zwycięzcom i jednocześnie życzyła powodzenia podczas etapu wojewódzkiego.

Starostwo Powiatowe w Kościerzynie

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe