Gmina. Powstają boiska sportowe

  • 09.04.2018, 11:03 (aktualizacja 09.04.2018, 11:10)
  • Krzysztof Wencki
Gmina. Powstają boiska sportowe
W trakcie są budowy trzech boisk sportowych przy gminnych szkołach. W Łubianie powstają również bieżnie - pierwsze takie w naszej gminie.

Tu, gdzie do niedawna był asfaltowy plac powstaje właśnie wielofunkcyjne boisko ze sztuczną nawierzchnią. Korzystać będą z niego uczniowe łubiańskiego Zespołu Kształcenia, a łącznie z przedszkolem, jest ich około 400. Dodatkowo będzie tu funkcjonowała 200-metrowa bieżnia okalająca boisko oraz 100-metrowa bieżnia na odcinku prostym.

Boiska w Wąglikowicach, Wielkim Podlesiu i Łubianie mają być gotowe do końca czerwca, ale to nie wszystkie planowane inwestycje w infrastrukturę sportową. Dzięki porozumieniu z Ministerstwem Sportu oszczędności z przetargów zostaną przeznaczone na budowę dwóch kolejnych boisk w Kornem i Niedamowie. Mają być gotowe jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Każde z nowych boisk kosztuje około 300 000 zł. Dodatkowy koszt bieżni w Łubianie to 250 000 zł.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mieszkaniec
Mieszkaniec 13.04.2018, 21:21
Dlaczego nie zrobią takiego boiska na ul.Wierzysko lub ul.Gajowej przecież dzieci tam nie maja co robic nie maja ani placu zabaw nic poprostu nic tylko widać jak dzieci grają po polach czy drogach !!

Pozostałe