Kościerzyna. „Tribute to Ella Fitzgerald” w Sali Szopińskiego

  • 10.04.2018, 10:33 (aktualizacja 10.04.2018 16:13)
  • Krzysztof Wencki
loadingŁaduję odtwarzacz...
Hołdem dla Elli Fitzgerald była poniedziałkowa Wiosenna Gala Koncertowa w ramach Filharmonii Młodych talentów. W Sali Szopińskiego wystąpił Jan Konop Big Band wraz z wokalistką Izabelą Krasucką.

Ella Jane Fitzgerald - amerykańska wokalistka jazzowa, jedna z najwybitniejszych śpiewaczek w historii gatunku, zwana „Pierwszą Damą Piosenki”. To jej postać stała się osią organizowanego przez Szkołę Muzyczną koncertu. A była to już XIV edycja Wiosennej Gali Koncertowej.

Jan Konop Big Band jest założoną z inicjatywy trójmiejskich muzyków orkiestrą, wykonującą oraz propagującą muzykę jazzową i bigbandową.  Poza współpracą z wieloma wybitnymi muzykami, może pochwalić się również serią nagród zdobytych na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach. Lider Jan Konop jest również nauczycielem klasy puzonu w kościerskiej Szkole Muzycznej.

Zimą 2017 Big Band zaprosił do współtworzenia projektu „Tribute to Ella Fitzgerald” wokalistkę Izabelę Krasucką, która studiowała wokalistykę jazzową i rozrywkową w Rotterdamie oraz na Akademii Muzycznej w Gdańsku. 

W przyszłym miesiącu, dokładnie 28 maja Szkoła Muzyczna ponownie zaprasza do Sali Szopińskiego. Tym razem odbędzie się tu Dzień Otwarty w formie koncertu uczniów. Kwestionariusz kandydata do kościerskiej Szkoły Muzycznej można pobrać na stronie internetowej psmkoscierzyna.pl. Badanie przydatności kandydatów odbędzie się w czerwcu.

loadingŁaduję odtwarzacz...
Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 11.04.2018, 07:24
Wspaniały koncert. Gratulacje organizatorom i znakomitym artystom

Pozostałe