Kościerzyna. Uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej

  • 11.04.2018, 13:06
  • admin 24
Kościerzyna. Uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej
10 kwietnia miała miejsca ósma rocznica katastrofy smoleńskiej. Pamięć ofiar uczczono również w Kościerzynie. Odbyła się msza święta, po której złożono kwiaty pod pamiątkową tablicą u zbiegu ulic Kaplicznej i Dworcowej.

Osiem lat temu w Smoleńsku zginęło 96 osób. Była to polska delegacja zmierzająca na obchody 70. rocznicy zbrodni w Katyniu. Tu 154-rozbił się o godzinie 8.41. Nikt nie przeżył katastrofy.

Msza w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej odbyła się w kościele pod wezwaniem Świętej Trójcy. Po nabożeństwie uczestnicy udali się pod pamiątkową tablicę, na której widnieją nazwiska wszystkich osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku. Tu złożone zostały kwiaty i znicze, a głos zabrał wicestarosta Henryk Ossowski. Obecny na uroczystości był burmistrz Kościerzyny Michał Majewski.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

po co ta kłótnia ? Za chwilę inny problem
po co ta kłótnia ? Za chwilę inny problem 12.04.2018, 14:58
W kierunku Syrii płynie grupa uderzeniowa lotniskowca USS Harry Truman (10 okrętów)
Ambasador Rosji w Libanie: amerykańskie rakiety wystrzelone na Syrię zostaną zestrzelone, a miejsca wystrzelenia – zaatakowane
Główny doradca przywódcy Iranu Ali Akbar Welajati oświadczył, że w razie „zagranicznej agresji” na Syrię Teheran stanie u boku Damaszku.
Brytyjski Gen Barrons ostrzegł przed chwila w BBC4 że jeśli Rosja zaatakuje zachodnie okręty to będzie oznaczać wojnę również z Rosją.
Wg info – wszystkie rosyjskie okręty (11) wyszły w morze z portu Tartus
Pentagon poinformował, że ma już gotową opcję militarną wobec Syrii
Pacyfista
Pacyfista 12.04.2018, 19:57
Spokojnie, nasz okręty nie dopłyną do Helu, nawet jak dopłyną to mogą wrogów co najwyżej zwymyślać albo obrzucać kamieniami, nikt ich poważnie nie potraktuje więc zagrożenie dla naszej "flotylli" jest na poziomie 0. Nasz okręt podwodny jest jednorazowego użytku, samoloty nie mają pilotów, nawet jak by miały pilotów, to nie mają uzbrojenia, nawet jak by miały zbrojenie, to nie mają cystern do tankowania w powietrzu, w razie konfliktu mogą udawać klucz bocianów i po sprawie. Mamy mieć obronę terytorialną - chłopców ganiających z drewnianymi karabinami po okolicznych rowach, dobry materiał na partyzantkę, jedyne słuszne rozwiązanie militarne w naszej sytuacji. Będzie dobrze, należy jednak liczyć się z tym że USA i GB się na nas wypnie (Katyń pamiętamy), Francja się podda, kalifat niemiecki ogłosi szariat a Ruscy wbiją nam nóż w plecy - umiesz liczyć licz na siebie.
do pul
do pul 12.04.2018, 13:14
CO TY WYGadujesz? Co ty piszesz? Zamilknij i wstydu pan oszczędź! TYLKO TYLE MASZ DO POWIEDZENIA?
Pul
Pul 11.04.2018, 21:08
Co ten Majewski gada... Co ten Ossowski wyprawia? Czy oni nie mają nic do robienia? Jak się nie ma nic mądrego do powiedzenia, to niech siedzi się na ... i milczy. Wszak milczenie jest złotem

Pozostałe