Budowa trwa. Kiedy powstanie nowa sala "Ogólniaka"?

  • 13.04.2018, 14:39
  • admin 24
Budowa trwa. Kiedy powstanie nowa sala "Ogólniaka"?
O tym, że w I Liceum Ogólnokształcącym potrzebna jest nowa, przestronna sala gimnastyczna wiadomo od lat. I od lat mówiło się, że budowa będzie, ale nic się nie działo. W końcu prace ruszyły, a my sprawdziliśmy, na jakim są etapie.

Obecna sala gimnastyczna „Ogólniaka” to pamiątka z lat 60. Do dziś służy uczniom - odbywają się tu nie tylko lekcje wychowania fizycznego, ale również egzaminy maturalne, apele oraz koncerty. Gołym okiem jednak widać, że to miejsce nie mieści się we współczesnych standardach. Po pierwsze: jest ciasne, po drugie: wysłużone. Licealiści chcą więc zmian.

Odpowiedzią ma być nowa, przestronna sala gimnastyczna z boiskiem 44x24 metry. Powstaje ona na wzniesieniu, gdzie do niedawna znajdowały się boiska. Budowa ruszyła w marcu. Zastrzykiem finansowym, umożliwiającym jej rozpoczęcie  było dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Budowa idzie zgodnie z planem, a wykonawca nie napotkał do tej pory na żadne przeszkody. Cała inwestycja ma być gotowa w marcu 2019 roku. A nowa sala i boisko to nie wszystko. Powstanie również łącznik ze szkołą, a starą salę czeka remont.

Na koniec kilka słów o liczbach. Całkowity koszt inwestycji to 4 736 000 zł, z czego 50% stanowi dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Chcesz poznać szczegóły? Zobacz materiał filmowy.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe