Kościerzyna. Zagrali dla Michała Szutenberga

  • 16.04.2018, 12:07 (aktualizacja 16.04.2018, 12:17)
  • admin 24
Kościerzyna. Zagrali dla Michała Szutenberga
Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba, z którą przez całe życie walczy 23-letni Michał Szutenberg. Mieszkaniec Kościerzyny nie jest sam. Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca „Kościerzyna”, do którego jako dziecko należał Michał, zorganizował na jego rzecz koncert charytatywny w Sokolni.

Dla Michała każdy dzień to walka o oddech. Choroba wyniszcza jego organizm, a jego płuca są w coraz gorszym stanie. Z mukowiscydozą walczył również jego brat bliźniak Mateusz, który odszedł trzy lata temu. Michał przyznaje, że nie raz nie ma już sił, ale nie poddaje się i jakoś daje radę, bo wiara czyni cuda. Leczenie polega na robieniu 4 inhalacji dziennie, następnie drenaż i rehabilitacja, konieczne jest też branie dużych ilości leków doustnych i insuliny. Wszystko kosztuje całą rodzinę nie tylko dużo sił, ale też pieniędzy. Pomoc postanowił zorganizować Zespół Pieśni i Tańca Kościerzyna. 

Wystąpiły lokalne zespoły: „Kościerzyna” (dorosła, mała i młoda), „Love Sing”, „After Peppers”, „Rytm”, oraz Kaszubski Idol Live 2017.

W Sokolni pojawiło się bardzo wiele osób, którym los Michała nie jest obojętny. W chwili, gdy montujemy ten materiał zebrane środki nie zostały jeszcze ostatecznie podliczone, ale wiadomo, że mieszkańcy Kościerzyny i okolic wykazali się dużą hojnością.

Chcąc przekazać 1% podatku na rzecz Michała należy wpisać: KRS 0000342412, dane szczegółowe: Michał Szutenberg.

Darowiznę na leczenie i rehabilitację można wpłacić na konto:

26 1160 2202 0000 0000 5464 4607 z dopiskiem „MICHAŁ SZUTENBERG”


Wkrótce w naszej telewizji i stronie internetowej obszerny reportaż z niedzielnego koncertu.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe