"Chciałbym jednego: żeby ludzie byli szczęśliwi"

  • 04.12.2015, 12:24 (aktualizacja 11.12.2015, 12:49)
  • Krzysztof Wencki
"Chciałbym jednego: żeby ludzie byli szczęśliwi"
Naszym gościem jest w tym tygodniu ks. prałat Antoni Bączkowski – nowy proboszcz parafii Świętej Trójcy.

 

Ksiądz Bączkowski kościerską parafią od września. To już trzy miesiące. Czy czuje się jak u siebie?

Proboszcz opowiedział nam odrobinę o swojej kapłańskiej drodze i o tym, jak przyjął decyzję biskupa Ryszarda Kasyny o tym, że to ksiądz Bączkowski zastąpi prałata Mariana Szczepińskiego. Dotychczas nasz gość był rektorem Wyższego Seminarium Duchownego w Pelplinie. Czy trudno było pożegnać się z tamtą funkcją?

Duchowny został nie tylko proboszczem, ale też kustoszem dwóch sanktuariów: Matki Bożej Królowej Rodzin i Matki Bożej Bolesnej. Czy godzenie tych wszystkich funkcji jest wyzwaniem? Czy trudno będzie zastąpić księdza prałata Mariana Szczepińskiego? Czy ustępujący proboszcz przekazał swojemu następcy jakieś wskazówki?

Jaka jest parafia Świętej Trójcy? Jacy są jej parafianie i jak przyjęli nowego proboszcza? Czy jest coś, co prałat chciałby zmienić w parafii? Czy szykują się jakieś poważne inwestycje?

Rozpoczął się Adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Jak wierni powinni przeżywać ten okres? Czego życzy ksiądz sobie, parafianom i mieszkańcom Kościerzyny z okazji nadchodzących Świąt i na nowy rok?

 

Krzysztof Wencki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wakacjowicz Władysław z Mazur
wakacjowicz Władysław z Mazur 04.06.2016, 18:48
spoko ziomek.
pozdrawiam wszystkich prawilnych z kościerzyny
Maryla z Królewca
Maryla z Królewca 04.06.2016, 18:49
dobrze gada
ktoś
ktoś 19.12.2015, 13:18
Poszukuję mieszkania do wynajęcia. Mój numer kom. 506 530 388
Krisi
Krisi 15.12.2015, 11:15
Super ksiadz nie było żadnych problemów z chrztem a nie mieliśmy ślubu. A ten poprzedni to by nas wygnal.
Just
Just 30.01.2016, 08:57
Jeśli chodzi o Chrzest to poprzedni Ks. proboszcz wychodził z założenia, że skoro wy jako para nie macie potrzeby przyjąć sakrmentów to niby dlaczego chcecie sakramentu dla dziecka. W pewnym sensie słusznie bo albo jesteście w KK albo nie. Bycie katolikiem nie polaga natym, że wybieram tylko to co mi odpowoada.
Anna
Anna 14.12.2015, 10:38
Pan prowadzący nie powinien siedzieć na pierwszym planie kolor jego twarzy jest za bardzo wyrazisty i zasłania Panią prowadzącą.
TV
TV 13.12.2015, 23:24
Cudowny człowiek z powołania nie to proboszcz z Janów bezczelny arogancki typ bo księdzem proboszczem nie osmiele się go nazwać
Kornello
Kornello 30.01.2016, 08:58
Proboszcz u Janów też człowiek i w mojej ocenie równiuż jest fajny. Może mniej LUZACKI I POGODNY alemsympatyczny i pomocny :)
Mala
Mala 13.12.2015, 23:13
Cudowny skromny prawdziwy Pasterz. W końcu zmiana na lepsze
 Życzliwy kibic (a może uczestnik)
Życzliwy kibic (a może uczestnik) 09.12.2015, 00:56
Miło się słucha ks. proboszcza Bączkowskiego. Niech Pan Bóg da mu wiele sił i wytrwałości w ulepszaniu swoich parafian i mieszkańców Kościerzyny. Powodzenia !
janek
janek 07.12.2015, 14:13
W kościerskich sklepikach i barach sprzedaje się dzieciom i młodzieży papierosy na sztuki! Ich właściciele zrobili sobie z tego podstawowych dochód swej działalności i nie mają żadnej świętości - bez znaczenia ile małolat ma lat, ich kasa musi się zgadzać! Na ulicy Kartuskiej korzystają od lat bez problemu wszyscy uczniowie z podstawówek, szkoły specjalnej, drzewnej i LO. Gdzie jest Straż Miejska, gdzie jest Policja? W Bytowie i Chojnicach poprzez prowokacje policyjne raz dwa sobie z tym poradzono! U nas wszyscy udają, że tego nie widzą - zwłaszcza my dorośli codziennie przechodzący obok tej patologii!!!
MT
MT 06.12.2015, 13:36
Bardzo fajny ksiądz, życzliwy i ciepły człowiek. Oby zdrowie dopisało na wiele lat posługi w Kościerzynie.
Janek
Janek 06.12.2015, 13:16
W kościerskich sklepikach i barach sprzedaję się dzieciom i młodzieży papierosy na sztuki! Ich właściciele zrobili sobie z tego podstawowych dochód swej działalności i nie mają żadnej świętości - bez znaczenia ile małolat ma lat, ich kasa musi się zgadzać! Na ulicy Kartuskiej korzystają od lat bez problemu wszyscy uczniowie z podstawówek, szkoły specjalnej, drzewnej i LO. Gdzie jest Straż Miejska, gdzie jest Policja? W Bytowie i Chojnicach poprzez prowokacje policyjne raz dwa sobie z tym poradzono! U nas wszyscy udają, że tego nie widzą - zwłaszcza my dorośli codziennie przechodzący obok tej patologii!!!
Karol
Karol 05.12.2015, 23:17
Niestety zapomnieli o ociepleniu ławek na chórze :(
do poniżej
do poniżej 05.12.2015, 19:03
Jestem zachwycony Księdzem Antonim, zresztą nie od dziś, ale blisko już 30 lat. tomasz
Parafianka Natalia
Parafianka Natalia 05.12.2015, 16:31
Zgadzam się, ksiądz proboszcz to bardzo życzliwy i mądry człowiek.
Parafianin
Parafianin 04.12.2015, 22:57
Super... Fantastyczny ksiądz i brawa za pomysł wywiadu dla telewizji Kaszuby
Mieszkanka Kościerzyny
Mieszkanka Kościerzyny 04.12.2015, 13:27
Skromny, ciepły ksiądz. Jeżeli takim pozostanie, zrobi wiele dobrego nie tylko od strony materialnej, ale też duchowej, czego jesteśmy spragnieni.


Wrsp
Wrsp 04.12.2015, 12:41
Szanowny Pan redaktor niech zbada swoje ciśnienie - nie wygląda za dobrze.....

Pozostałe