Nagrody Stolemów rozdane. Kiedy figurki pojawią się na ulicach?

  • 24.04.2018, 11:37 (aktualizacja 24.04.2018, 12:13)
  • admin 24
Nagrody Stolemów rozdane. Kiedy figurki pojawią się na ulicach?
Po raz pierwszy burmistrz Kościerzyny wręczył nagrody - statuetki Stolemów. Trafiły one do osób, organizacji i firm które swoją działalnością w szczególny sposób przysłużyły się miastu.

Stolemy mają stać się znakiem rozpoznawczym Kościerzyny i magnesem na turystów. Władze postanowiły również stworzyć z nich nową formę wyróżnień. Statuetki przyznane zostały w czterech kategoriach: Kultura, Sport i rekreacja, Biznes i inwestycje oraz Instytucje. Gala ich wręczenia odbyła się w poniedziałek w Sali Szopińskiego. 

W kategorii Kultura nagrodzeni zostali: Joanna Szwed - założyciel i instruktor Zespołu Tańca Nowoczesnego RYTM, malarka Romana Klinkosz, działacz społeczno-kulturalny Mieczysław Kuhn, państwo Halina i Kazimierz Szutowie, którzy działają w  Krajowym Związku Emerytów i Rencistów oraz muzyk Jan Werra. Ostatni laureat zagrał wraz z przyjaciółmi mini recital.

W kategorii Sport i rekreacja Stolemy trafiły do: Marcina Łukowicza - reprezentanta kadry narodowej w pływaniu, Wojciecha Pobłockiego - aktywnego sportowca, nauczyciela i trenera lekkoatletyki, Andrzeja Okoniewskiego - podróżnika i organizatora wydarzeń sportowo-kulturalnych, pasjonata tenisa stołowego Jana Kalinowskiego oraz Zdzisława Czoski, który nazwany został człowiekiem instytucją. Pan Zdzisław to utytułowany zawodnik i trener piłki ręcznej, który nieustannie aktywizuje dzieci, młodzież, dorosłych i seniorów do aktywności fizycznej.

W kategorii Biznes nagrody otrzymali: przedsiębiorca budowlany, handlowiec i developer Stanisław Repiński, pionier nowych technologii Jarosław Piankowski, właściciel firmy transportowej Henryk Lipski, Piekarnia Cukiernia Bernard & Jacek Jarzębińscy oraz właściciel kościerskiego browaru Jarosław Ogórkiewicz. 

W kategorii Instytucje Stolemami wyróżniono: Kościerskie Centrum Wolontariatu, Bractwo Strzeleckie w Kościerzynie i Witolda Cerowskiego, który przez 13 lat pełnił najważniejsze funkcje w mieście - jako Przewodniczący Rady Narodowej oraz Naczelnik Miasta i Gminy. Był również dyrektorem Zespołu Szkół Powiatowych nr 1.

Stolemy-nagrody trafiły już do swoich właścicieli. 5 figurek ma pojawić się na kościerskich ulicach do końca kwietnia. Rozstrzygnięty został już konkurs dla uczniów, którzy mieli nadać im imiona. Zwycięskie propozycje to: Akordiusz, Olejak, Antałek Bambaryłka, Kinos i Piekôrz Kółôczã.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Meg
Meg 25.04.2018, 11:32
Z tego co wiem to wszystkie firmy transportowe w Kościerzynie radzą sobie dobrze, baaa, nawet niektóre radzą sobie dużo dużo lepiej niż Lipskiego, wspierają młodzież dotując różne wydarzenia czy akcje. Nie będę mówił dokładnie która, aby nie robić jej reklamy. Proszę zatem odpowiedzieć burmistrzu jakie kryterium spełnił Lipski otrzymując tę nagrodę? Co takiego zrobił dla Kościerzyny? To samo tyczy się pana Piankowskiego. Co takiego Kościerzyna zyskała, jaki profit trafił do ludzi? Sam powiedziałeś burmistrzu w wywiadzie, że otrzymali to ludzie co zrobili coś dla innych nie patrząc na swój portfel więc pytam... Z zakładem Repiński, który otrzymał nagrodę też można polemizować. W końcu budują bloki w których sprzedają mieszkania za określone pieniądze, nie za darmo. Browar rozumiem, swoista wizytówka miasta. Pan Jarzębiński - również pochwalam.
wnikliwy Kaszub
wnikliwy Kaszub 25.04.2018, 10:09
Gratuluję Panu Witoldowi Cerowskiemu. Wreszcie ktoś docenił tę wybitną postać, bo to jedna z nielicznych osób, która nigdy nie zabiegała o nagrody i wyróżnienia. Pozdrawiam serdecznie w imieniu tysięcy wdzięcznych uczniów, którzy przewinęli się przez EKONOMIK, gdy był Pan jego dyrektorem.
zatroskany
zatroskany 25.04.2018, 10:05
A Żurawskiej ani powiatu nie zauważono, nie dostali nagrody tak po sąsiedzku za ratowanie powiatu i dziury finansowej, przecież to nie lada wyczyn był.................... oj nieładnie kapituła nieładnie hi, hi.....
anty Majewski
anty Majewski 25.04.2018, 07:04
Majewski to jest Miś na miarę naszych czasów
Pleban
Pleban 24.04.2018, 21:56
Ranczo Wilkowyje w wydaniu koscierskim
Staś
Staś 24.04.2018, 19:14
Kategoria "Biznes " na moje zabrakło jescze Prezesa PUDM . Śmiech na sali sami koledzy !!!! Właściciel firmy transportowej , budowlanej .Na układy nie ma rady ????
Ee
Ee 24.04.2018, 16:50
Prawie zawsze ci sami te śmieszne nagrody zgarniają
eE.
eE. 25.04.2018, 08:46
Zatańcz, zaśpiewaj, narysuj coś, firmę załóż, naucz się interpunkcji to może i też dostaniesz.
Społecznik
Społecznik 24.04.2018, 17:13
Zrób coś , to może i ty coś "śmiesznego" dostaniesz
Yesica
Yesica 24.04.2018, 13:02
jeszcze się taki nie urodził , żeby wszystkim dogodził.
Meg
Meg 24.04.2018, 14:08
Nie trzeba dogadzać. Trzeba po prostu zmienić burmistrza.
>$$$$$
>$$$$$ 24.04.2018, 12:08
Kiedy ten Majewski przestanie być już burmistrzem??!!!!! Miasto umiera!!!!! Ludzie!!! Na widowni to chyba jakiś oddział geriatryczny posadzili, a i tak słabo z frekwencją. Ludzie młodzi pouciekali. Obojętnie jaki byłby to plebiscyt to i tak ci sami to dostają. Masakra! Wstyd dla Kościerzyny za to, że sama strzela sobie w kolano pokazując, że nic się nie zmienia skoro co rusz wyróżnieni są ci sami przedsiębiorcy, ci sami ludzie kultury. Brak dynamiki, pomysłu na region to przyszłe motto obecnego burmistrza w nadchodzących wyborach.
ja
ja 24.04.2018, 16:23
weź i idź stąd pesymisto

Pozostałe