Kościerzyna. Dzień Zdrowia na rynku

  • 25.04.2018, 13:04 (aktualizacja 25.04.2018, 13:07)
  • admin 24
Kościerzyna. Dzień Zdrowia na rynku
„Zdrowie dla wszystkich” pod takim hasłem odbył się tegoroczny Światowy Dzień Zdrowia organizowany na rynku przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Organizatorom sen z powiek spędzała pogoda, na szczęście wtorek okazał się pogodny, choć wietrzny. Światowy Dzień Zdrowia przypada co prawda 7 kwietnia, ale w Kościerzynie obchodzony był 24.

Wiadomo przecież, że dla zdrowia niezbędny jest ruch. Na rynku odbył się więc między innymi pokaz ćwiczeń Kościerskiego Klubu Karate Tradycyjnego. Propozycja Rady Seniorów Miasta Kościerzyna to zumba. W sali baletowej Kina Remus odbywają się darmowe zajęcia zumby, cieszące się ogromną popularnością. Zumba to proste kroki, latynoskie rytmy, poprawa kondycji i wesoły sposób na spędzenie wolnego czasu. Lista chętnych do uczestniczenia w zajęciach zapełniła się błyskawicznie. Są jednak plany, by rozwijać tę inicjatywę.

W programie Światowego Dnia Zdrowia znalazły się również badania profilaktycznie oraz porady i konsultacje. Sanepid przypominał też o szczepieniach. 

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

mieszkaniec
mieszkaniec 28.04.2018, 07:57
wystarczy spojrzeć na organizatorów i wszystko jasne;podstawowe zadania do wykonania leżą odłogiem
rurku
rurku 27.04.2018, 11:15
Może ktoś by zorganizował na rynku czuwanie w intencji Alfie Evansa?
Krystyna
Krystyna 27.04.2018, 15:10
Z calym szacunkiem dla strasznej tragedii, jaka spotkala tego chlopca i jego rodzinę: to, co dzieje sie w około tej sprawy ociera sie już o wariactwo :( Mamy wokół siebie mnóstwo ludzi, tez dzieci, ktorym trzeba i mozna realnie pomagać. Proponuję, zamiast czuwać na rynku, pójść do hospicjum, dołączyć do wolontariatu, albo zaangażować sie we wspieranie osób niepełnosprawnych i ich rodziców/opiekunow. Jest ich bardzo wielu.
Mieszkaniec miasta
Mieszkaniec miasta 27.04.2018, 09:54
za każdym razem takie imprezy odbywają się w takich godzinach gdy większość ludzi pracuje. Czy to są imprezy dla imprez? Statystyka odwalona i tyle? To naprawdę jest chore. Dzieci są w szkole, większość osób w pracy a na rynku impreza. Ręce opadają.
Gawro
Gawro 27.04.2018, 09:52
Co to za instruktorka, która pozwala ludziom skakać po betonie, bruku (takim bruku)?!?! Ludzie! Biodra dostają w ciery, wszystkie stawy to chyba modliły się o rychły koniec nie mówiąc o możliwości skręcenia kostki bo każdy widzi jaki jest bruk na koscierskim rynku. Delikatnie mówiąc NIEPROFESJONALNE!!
ortopeda
ortopeda 27.04.2018, 08:53
skakać po tym kościerskim bruku??nogi bolą przy chodzeniu,a co dopiero skoki-kto to wymyślił? to totalna głupota
BM
BM 27.04.2018, 04:25
Ta Pani i Redakcja nie mają wiedzy na temat szczepień.
Powtarzają tylko stare i oklepane slogany. Proponuje się kształcić zanim się wypowie na tak poważne tematy.

Pozostałe