Gmina. Wójt otrzymał absolutorium

  • 30.04.2018, 10:52 (aktualizacja 04.05.2018, 11:28)
  • admin 24
Gmina. Wójt otrzymał absolutorium
Wójt gminy Kościerzyna otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 roku. Rada była niemal jednomyślna - nikt nie był przeciwny, jedna osoba wstrzymała się od głosu.

Sesja absolutoryjna odbyła się w piątek 27 kwietnia. Gmina zrealizowała plan dochodowy w ponad 100% (76 mln 700 tys. zł), a wydatki na poziomie 94% (79 233 tys. zł). Na inwestycje przeznaczono prawie 16 milionów złotych, z czego 11 mln na drogi.

W świetle tych danych Rada Gminy podjęła decyzję o przyznaniu Grzegorzowi Piechowskiemu absolutorium. Wyłamał się jedynie Rafał Jażdżewski, który wstrzymał się od głosu. Zdaniem radnego gmina mogła wyremontować więcej dróg w ramach programu schetynówek.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (27)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

DOBRY wujt...
DOBRY wujt... 26.06.2018, 18:37
Czy samochód marki KIA jest prywatny? Jak to jest? W tak transparentnej i uczciwej GMINIE ...
Wielbiciel Papinigusa
Wielbiciel Papinigusa 26.06.2018, 10:27
My też czekamy.Kupiliśmy drogę i oddaliśmy drogę gminie i po pół roku dopiero częściowo wyrównali drogę.Dom wybudowałem i teraz czekam na wodę aby się wprowadzić .Mamy 21 wiek woda nie jest daleko .Odpowiedz bo to działka rekreacyjna a my jesteśmy ludźmi ,płacimy podatki ale nie robimy tego rekreacyjnie i ludźmi rekreacyjnymi nie jesteśmy.
"wujt"
"wujt" 08.05.2018, 06:52
"Radni do dostszegli" sprawiedliwość "swojego" "wujta" i poparli go z całą siłą!
Sąsiad Juńskiego
Sąsiad Juńskiego 26.06.2018, 10:34
Radni -trzeba ich zmienić i tyle -trzeba nagłośnić w telewizji jak traktują ludzi ,którzy maja działki rekreacyjne i kupili drogę oddali za darmo gminie i po pół roku dopiero częściowo podrównali(straż przedtem miała ciężki dojazd).MAMY 21 WIEK I CZY BUDOWLANA CZY REKREACYJNA CHCEMY WODĘ A NIE NAJPIERW ZNAKI I LAMPY!
wujt?
wujt? 08.05.2018, 10:09
No to niczemu si e już nie dziwie w tej Gminie...
M.K.
M.K. 07.05.2018, 23:44
Wujt jest dobrym człowiekiem i na szczescie Radni do dostszegli. Bo on serce ma czyste a zamiary dobre. On jest najlepszy. Panie Grzesiu GRATULUJE. Bede głosowala na pana nawet jak nikt inny juz nie bedzie chciał!
Danusia
Danusia 07.05.2018, 14:38
Dobranoc Mały Księciu
Grzesiek
Grzesiek 07.05.2018, 16:44
:)
Piechowski...
Piechowski... 06.05.2018, 21:31
... co z Miejscowymi Planami Zagospodarowania - NIE MA, co ze ścieżkami rowerowymi - NIE MA, co mamy... drogę do wójta, rozrost urzędu i zwiększone wydatki.
Niezapomnijcie
Niezapomnijcie 07.05.2018, 06:29
Niezrealizowane inwestycje, arogancja władzy, zastój i ciągłe obiecywanie, obiecywanie, obiecywanie...
Piotr
Piotr 04.05.2018, 08:02
Chociaż jeden radny obnaża braki w zarządzaniu, bałagan, niespełnione obietnice i ciągle obiecywania. Reszta się boi słowem odezwać. Dobrze, że niedługo będą wybory.
sąsiad Juńskiego
sąsiad Juńskiego 26.06.2018, 10:29
brawo tak wybory
Śpioch
Śpioch 02.05.2018, 22:37
Ten radny który wstrzymał się od głosu to po prostu zasnął co widać na załączonym zdjęciu.
Słyszałem
Słyszałem 03.05.2018, 10:07
Ten radny który wstrzymał się od głosu jako jedyny miał uwagi i pytania. A kto pyta ten ma wiedzę. Niestety reszta rady są jak baranki... idą w"ciemno".
wiesiek
wiesiek 03.05.2018, 22:16
ma wiedze:) kto zna goscia to wie jaka wiedze miał:):) przepraszam nie miał!
Nikuś
Nikuś 02.05.2018, 07:23
A ścieżek rowerowych nie ma.Obiecanki...
LO-ra
LO-ra 01.05.2018, 21:22
Najlepszym wójtem był Tkaczyk.To on zostawił gminę w bardzo dobrej kondycji finansowej i każdy następca miał ułatwione zadanie i mógł dalej rozwijać gminę co też nie -żle czynił.
PO owocach poznacie....
PO owocach poznacie.... 01.05.2018, 17:54
Czy to prawda, że toczy się postępowanie prokuratorskie przeciwko Wójtowi Gminy Kościerzyna?
POdobno COŚ śmierdzi....
POdobno COŚ śmierdzi.... 02.05.2018, 14:30
... no jak to jest możliwe?
Słaby Wójt
Słaby Wójt 01.05.2018, 16:35
Można było Gminę rozwijać. Przez 8 lat można było wiele zrobić ale PO co? Lepiej obiecywać, obiecywać i obiecywać....
kinat
kinat 01.05.2018, 16:30
Ścieżki rowerowe miały być i co? I są w człuchowskim, chojnickim, kartuskim.
W Gminie Kościerzyna
W Gminie Kościerzyna 01.05.2018, 17:49
Przez 7,5 roku Wójta Piechowskiego nie powstała ścieżka rowerowa do Skorzewa, Wielkiego Kliczna, Wdzydz czy Kalisk.... DRAMAT!!!
k
k 01.05.2018, 08:55
Gratulacje Panie Wójcie . Pozdrawiam .
Klakier?
Klakier? 01.05.2018, 16:33
Grzesiu to ty?
Kozzer
Kozzer 01.05.2018, 05:28
Obecny Wójt - odpowiedni człowiek na odpowiednim stanowisku.
Zapomnieli niektórzy co było kiedyś.
CIEKAWE...
CIEKAWE... 01.05.2018, 08:00
A czym różni się Piechowski od Tkaczyka? W czym Piechowski jest lepszy? W niczym....
Anna K.
Anna K. 30.04.2018, 21:09
Jak mozna było dać absolutorium temu wójtowi???

Pozostałe