Stolemy są już na ulicach Kościerzyny

  • 02.05.2018, 11:14 (aktualizacja 04.05.2018, 11:26)
  • admin 24
Stolemy są już na ulicach Kościerzyny
Stolemy stanęły na kościerskich ulicach. Póki co jest ich sześć, ale ma pojawić się więcej i to nie tylko w naszym mieście. Uroczyste odsłonięcie figurek odbyło się w poniedziałek 30 kwietnia.

Mają być turystycznym znakiem rozpoznawczym, atrakcją i zachętą do spaceru po mieście. To Stolemy, czyli legendarne kaszubskie olbrzymy w wersjach mini. 

W ten sposób zapoczątkowana została sieć Stolemów, która ma rozrastać się na całe Kaszuby. Tym pierwszym imiona nadali uczniowie kościerskich szkół. W poniedziałek autorzy zwycięskich propozycji zostali nagrodzeni Stolemami w wersjach kolorowych. 

A oto laureaci konkursu i nadane przez nich imiona:

1. Marta Kujach - Stolem Akordiusz

2. Igor Cieszyński – Stolem Olejak

3. Anna Narloch – Stolem Antałek

4. Zofia Grabowska – Stolem Kinos

5. Aleksandra Chrapkowska - Stolem Piekôrz

Dzieci otrzymały nagrody z rąk burmistrza i autora rzeźb. Jest nim Tomasz Radziewicz - twórca zasiadającego na rynku od 2011 roku Remusa.

Pierwsze spotkania i sesje zdjęciowe już za Stolemami. Władze miasta zachęcają do spaceru po Kościerzynie i odnalezienia wszystkich figurek. Czy spełnią one swoją rolę i, mimo niewielkich rozmiarów, staną się wielką atrakcją, która rozprzestrzeni się na całe Kaszuby? Czekamy na Państwa opinie!

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

j
j 04.05.2018, 11:20
Najlepszy jest przy browarze, nie dość ,że prawie go nie widać to jeszcze można sobie wybić zęby...
Hhhhj
Hhhhj 02.05.2018, 11:28
Kasa wyrzucona w błoto. Place zabaw, skatepark wołają o pomstę do nieba, a ten figurki stawia za kilkadziesiąt tysięcy złotych. I po co to komu?! Żeby to jakoś wyglądało... Nic tylko prawdziwą telewizję tu ściągnąć (a nie tą co tylko zajmuje się zdawaniem relacji zamiast wnikać i być dociekliwym).
ja
ja 03.05.2018, 14:06
Za Majewskiego powstał najwięcej placów zabaw i uzupełniono nowe !
p
p 02.05.2018, 20:02
weź skończ ty pesymisto
Dorota
Dorota 02.05.2018, 11:20
Przy Browarze (wyjście od strony Hebe) można się zabić o tą postawioną figurkę. W ogóle jej nie widać! Jak jakieś dziecko poleci i fikołka strzeli głową na bruk to wówczas zobaczymy tłumaczenie Urzędu Miasta. Kto na to pozwolił!!???! Gdyby był jakiś postument, a na tym ta figurka to ok, ale na ziemi?!?!!!

Pozostałe