Wdzydze. Przewrócona żaglówka i dwie osoby w wodzie

  • 02.05.2018, 11:51 (aktualizacja 02.05.2018, 11:54)
  • koscierzyna24.info
Wdzydze. Przewrócona żaglówka i dwie osoby w wodzie PSP w Kościerzynie
Długi majowy weekend to święty czas odpoczynku i relaksu, ale korzystając z wolnych dni nie traćmy czujności, zwłaszcza na wodzie. Piękna pogoda i kaszubskie jeziora to doskonałe i kuszące połączenie, jednak zabawa może zakończyć się niebezpiecznym wypadkiem. Tak było w poniedziałek we Wdzydzach.

Majówka nad wodą to świetny pomysł, na który zdecydowało się wielu Polaków. Na słynące z pięknych jezior Kaszuby przyjechały tłumy. Żeglarze chwalą sobie nasze okolice i chętnie spędzają tu wolny czas. Niestety, miły wypoczynek czasami kończy się nieprzyjemną i niebezpieczną kąpielą we wciąż lodowatej wodzie.

W poniedziałek po południu na jeziorze Wdzydze żaglówka wywróciła się, a dwie osoby wpadły do wody. Z pomocą ruszyły załogi łódek z niedalekiej przystani, OSP z Wdzydz i Kościerzyny oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego w Kościerzynie. 

Kobieta i mężczyzna zostali szybko wyciągnięci z wody i przetransportowani na brzeg. Nic im się nie stało. Nurkowie usunęli wodę z przewróconej żaglówki, następnie została ona odholowana przez łódź kościerskich druhów. Była to pierwsza akcja, w której użyta została kupiona w zeszłym roku dla naszego OPS łódź GOMAR 550.

loadingŁaduję odtwarzacz...

koscierzyna24.info

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

jam
jam 04.06.2018, 14:13
ciekawe czy żeglarze też w piankach a przynajmniej w kapokach pływali?
Anonim
Anonim 03.05.2018, 21:12
Gratulacje dla strazy,ale gdzie tu ujeto to ze cala akcje nadzorowal prezes WOPR-U?
Adas
Adas 03.05.2018, 02:20
A gdzie byl WOPR?

Pozostałe