Majówkowe atrakcje w Parowozowni

  • 04.05.2018, 12:28
  • Krzysztof Wencki
Majówkowe atrakcje w Parowozowni
2 maja Muzeum Kolejnictwa zaprosiło mieszkańców i turystów na Majówkę w Parowozowni. Do Muzeum dojechać można było autobusem miejskim, a wstęp był bezpłatny.

Kościerska Parowozownia to jedna z największych atrakcji naszego miasta. Co roku odwiedzają ją tysiące osób, a 2 maja zgromadzone tu eksponaty można zobaczyć za darmo

Michał Pakuła - Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie: Majówka w Parowozowni, jak co roku, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem gości z całej Polski, nie tylko z województwa pomorskiego. Dlatego przygotowaliśmy dość szeroką ofertę dla zwiedzających. Oprócz stałej ekspozycji i wystaw czasowych, obecnie są dwie, też pokazy 3D, pokazy jazdy z perspektywy maszynisty, ponadto pokazy działania kolei magnetycznej, a także w tym roku przyjechał do nas specjalny gość - pan Marek, który jest właścicielem drezyny z silnikiem spalinowym i ta drezyna również cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Na codzień w muzeum można korzystać z drezyny napędzanej ręcznie, siłą mięśni. Ta wyposażona jest w silnik od fiata 126p, więc osiąga całkiem sporą prędkość. 

Nieodłącznym elementem Majówki w Parowozowni jest Turniej Gry w Baśkę, który odbył się już piąty raz. W zabytkowych wagonach baśkarze walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Kościerzyny.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Kościerzak
Kościerzak 06.05.2018, 08:42
Jako kościerzak jestem dumny, że właśnie w moim rodzinnym mieście znajduje się jedyne w Polsce północnej muzeum kolejnictwa. Polecam.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 05.05.2018, 21:36
A na co poszło tyle kasy na niby rewitalizację?Czy ktoś to w ogóle skontrolował?Chyba nie.I jakim prawem kasują tu tyle za wstęp?O co tu chodzi?
Kościerzak
Kościerzak 06.05.2018, 07:59
Dzięki przeprowadzonej rewitalizacji dzisiaj możemy cieszyć się przepięknym muzeum. Już słyszę te narzekania gdyby nie przeprowadzono rewitalizacji. Przecież muzeum kolejnictwa to jedna z najważniejszych atrakcji Kościerzyny, która co roku przyciąga do naszego miasta dziesiątki tysięcy turystów. Cena biletów jest jedną z najniższych w Polsce.
Turysta
Turysta 04.05.2018, 20:25
Cienizna i tyle.Eksponaty rdzewieją i niszczeją w zastraszającym tempie.Wstyd.Jak można było dopuścić do takich zniszczeń?Szok i jeszcze raz szok.To już jest prawie złomowisko i tyle.
Koscierzak
Koscierzak 04.05.2018, 21:17
Muzeum wspaniale sie rozwija. Co roku przyciaga wieksza liczbe turystow. Widac rowniez kolejne eksponaty poddane renowacji.
Avatar
Avatar 04.05.2018, 16:01
Słabo nagłośnione. Niby wiadomo że co roku jest , ale w natłoku codzienności gdzieś umyka.

Pozostałe