piątek, 19 kwietnia 2024 07:53

UKS PCM zostaje w Superlidze!

Nasze piłkarki ręczne są już pewne utrzymania w Superlidze. Kontynuując doskonałą passę w sobotę pokonały KPR Ruch Chorzów 29:27.

Po wygranej z Koroną Handball Kielce kościerskiej drużynie brakowało już tylko punktu do zagwarantowania sobie kolejnego sezonu w najwyższej klasie rozgrywek. Było to nasze czwarte zwycięstwo z rzędu. W sobotę na własnym boisku UKS PCM podjął KPR Ruch Chorzów i udowodnił, że zasługuje na dalszą grę w Superlidze.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 16:13. Walka o utrzymanie przewagi była trudna, również po przerwie goście deptali gospodyniom po piętach. KPR niebezpiecznie zbliżał się punktowo do UKS, a 15 minut przed końcem meczu na tablicy widniał wynik 23:22. Kaszubkom udało się jednak zachować zimną krew i ostatecznie ustalić wynik spotkania na 29:27.

Spójrzmy na tabelę Superligi, bo jest to w tej chwili dla nas bardzo przyjemny widok. Ostatnie 5 meczów to dla UKS PCM same zielone zwycięstwa. Takim wynikiem może w tej chwili pochwalić się jedynie lider: MKS Perła Lublin. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło Kościerzynie zrównać się punktowo z zajmującą 8 miejsce Piotrcovią Piotrków Trybunalski.

Przedostatni w tym sezonie mecz UKS PCM już w środę o 17.30 w kościerskiej Sokolni. Dziewczyny zmierzą się z Jelenią Górą. Finałowe spotkanie nasze zawodniczki rozegrają 19 maja w Kobierzycach.

Kliknij aby odtworzyć

Sobotni mecz UKS PCM contra KPR Ruch Chorzów transmitowaliśmy na żywo na naszym Facebooku.