Czekają nas burze z gradem

  • 11.05.2018, 10:53 (aktualizacja 11.05.2018, 11:49)
  • admin 24
Czekają nas burze z gradem
Serwis informacyjny Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej wydał dla naszego regionu ostrzeżenie. W piątek i sobotę możemy spodziewać się burz z gradem.

Jak podaje serwis pogodynka.pl: "prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu." To ostrzeżenie pierwszego, najniższego w skali stopnia. Prawdopodobieństwo wystąpienia oszacowano na 85%.

"Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - informuje serwis.

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe