Motosacrum 2018. Motocykliści poświęcili swoje maszyny

  • 14.05.2018, 11:54 (aktualizacja 14.05.2018, 11:59)
  • admin 24
Motosacrum 2018. Motocykliści poświęcili swoje maszyny
Motosacrum, czyli święcenie motocykli odbyło się w sobotę na placu Jana Pawła II przy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin. Do Kościerzyny zjechało kilkudziesięciu miłośników dwóch kółek.

Piątkowa ulewa napędziła strachu organizatorom, ale na szczęście sobota okazała się pogodna i wręcz doskonała dla motocyklistów. Pierwsze kościerskie Motosacrum odbyło się w 2014, później była przerwa do zeszłego roku. Teraz akcja się odradza. 

Co prawda dzięki szybkiej wiośnie motocykliści rozpoczęli sezon już jakiś czas temu, ale dla wielu właśnie to wydarzenie daje im symboliczne zielone światło, by ruszyć w drogę.

O to, by motocykliści czuli się mile widziani zadbały panie z Koła Gospodyń Wiejskich W Nowym Klinczu, przygotowując kawę i słodki poczęstunek.

Zebrane na placu Jana Pawła II maszyny poświęcił ksiądz proboszcz Antoni Bączkowski, nie omijając nawet tych najmniejszych pojazdów. 

Następnie odprawiona została msza w intencji bezpieczeństwa motocyklistów i innych użytkowników dróg. W kazaniu ksiądz Marek Kłosowski prosił, by byli roztropni i zostawiali po sobie zawsze tylko dobre ślady.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe