Prezenty od przyjaciół z Cölbe

  • 14.05.2018, 12:31
  • Krzysztof Wencki
Prezenty od przyjaciół z Cölbe
Goście z zaprzyjaźnionej niemieckiej gminy Cölbe odwiedzili Kościerzynę i jak zwykle nie przyjechali z pustymi rękami. Partnerskie stowarzyszenie przekazało prezenty dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i kościerskiego Domu Dziecka.

„Transport wsparcia” z Cölbe organizowany jest regularnie od 25 lat. Od 2017 roku składa się z dwóch części: na Boże Narodzenie stowarzyszenie przekazuje paczki świąteczne dla osób samotnych i potrzebujących z gminy, miasta i powiatu. Na wiosnę spełniane są życzenia dzieci z kościerskich placówek wychowawczych.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychwawczy otrzymał telewizor i 1000 zł, a Dom Dziecka 3 000 zł na zakup pościeli. Dla wszystkich dzieci przygotowano też słodycze. Gościom dziękowali nie tylko dyrektorzy placówek, również wicestarosta Henryk Ossowski podkreślał, że na Kaszubach zawsze cieszymy się z gości, zwłaszcza, gdy nie przychodzą z pustymi rękami, a ta przyjaźń to plusy dla obu stron.

Stowarzyszenie Partnerskie Cölbe – Kościerzyna jest niewielkie, ma 50 członków, którzy są jednak bardzo aktywni. Oprócz pani Agnieszki Sauerwald tworzą je sami rodowici Niemcy, którzy nawet nie mają polskich korzeni, ale bardzo cenią sobie tę przyjaźń.

Stowarzyszenie troszczymy się rownież o dostawę sprzętu rehabilitacyjnego dla pojedynczych osób, które ze względu finansowych nie mogą sobie pozwolić na zakup wózka inwalidzkiego lub specjalistycznego łóżka.

Krzysztof Wencki
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wac
Wac 18.05.2018, 08:44
kto i dlaczego wybrał takiego "poliglotę" na wicestarostę naszego powiatu???-pewnie z jakiegoś układu politycznego???
emerytka
emerytka 18.05.2018, 08:42
To Polska potrzebuje pomoc od Niemców,którzy przegrali II wojnę światową??? to wstyd i hańba,że nie stać nas na pościel i telewizor.Gdybym to wiedziała,to sama ze swojej skromnej emerytury kupiłabym te "prezenty"-Polscy jednak nie mają anbi honoru,anui dumy narodowej-wstyd
ja
ja 15.05.2018, 08:00
Tak, to smutne bo to jest kościerska PIS, ale dla Żurawskiej to dobry partner nic nie wi, nic nie rozumi, takiego można łatwo zakręcić jak się chce a ona to umie najlepiej na świecie, ha ha..............
Polak
Polak 14.05.2018, 23:22
I to ma być wicestarosta? Coś niesamowitego. "My coś podpatrzymy u nich"????? A to nie macie własnego rozumu, żeby coś zrobić samodzielnie, na podstawie autorskiego pomysłu? Musicie podpatrywać??? I to gdzie? W Niemczech. Zgroza. Jestem zażenowany, i zdruzgotany. Ten gen poddaństwa juz chyba nigdy z naszego narodu nie wyjdzie.
Tuchel
Tuchel 16.05.2018, 23:01
Ten wicestarosta to od początku jest wielką porażką. Wstyd go gdzieś pokazywać. Facet nie z tej epoki... Dał popis pod pomnikiem ma Dworcowej. Masakra !!!! On już tylko modlić się potrafi. Dobrze, że to już koniec tej kadencji

Pozostałe