Piknik Rodzinny w rocznicę Boju pod Łubianą

  • 21.05.2018, 11:36 (aktualizacja 21.05.2018, 11:42)
  • Piotr Kwidziński
Piknik Rodzinny w rocznicę Boju pod Łubianą
W niedzielę 20 maja br. w Łubianie odbył się Piknik Rodzinny połączony z obchodami 74 rocznicy boju pod Łubianą.

Uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego, po której przy obelisku odbył się uroczysty apel poległych odczytany przez łubiańskich harcerzy i partyzantów Gryfa Pomorskiego z grupy rekonstrukcyjnej z Męcikału, Gryfa, Stowarzyszenia Piłsudczyków Rzeczpospolitej Polskiej okręg Pomorski w Gdyni.

W Łubianie po mszy ponad 40 osób wzięło udział w rajdzie pieszym. W międzyczasie na Orliku zorganizowano turniej piłki nożnej o Puchar Ks. Proboszcza i prezesa spółdzielni. Główne uroczystości odbywały się w pobliży bloku nr 10 przy Osiedlowej. Rozpoczęło się od biegu „Żołnierzy Wyklętych” - wzięło w nim udział blisko 60 osób na dystansie 1963 m. Przy scenie zorganizowano konkurs plastyczny, rzut jajkiem na odległość i wiele innych konkurencji.

Przybyli mieli możliwość obejrzenia dwóch odrębnych inscenizacje: przyrzecznia nowoprzyjętego partyzanta i najważniejszej - Boju pod Łubianą. Cały festyn zakończył się po godzinie 18.00. Uczestniczyło w nim ponad 400 osób. Wszyscy byli bardzo zadowoleni.

Całość mogła się odbyć dzięki zaangażowaniu wielu osób, instytucji oraz firm. Organizatorzy dziękują Urzędowi Gminy Kościerzyna, Starostwu Kościerskiemu, Parafii Łubiana, IPN oddz. w Gdańsku, OSP Łubiana, Wdzydzkiej Inicjatywie Rozwoju Turystyki, Grupom Rekonstrukcyjnym z Męcikału, Tucholi i Złotowa, 23 Drużynie Harcerskiej z Łubiany, ZPS Lubiana w Łubianie, Żwirowniom z Rybaków i Grzybowa, Godwell Polska, Srzelnicy „Skorpion” z Kornego, Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskiemu oddz. w Łubianie i Kościerzynie, Nadleśnictwom Kościerzyna i Lipusz, Słupskiemu WOPR, Spółdzielni Mieszkaniowej Millenium, Kościerskiemu klubowi MORSÓW i wielu innym. 

Zapraszamy znów za rok.

Piotr Kwidziński

Zdjęcia (34)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bardzo mało ludzi...
Bardzo mało ludzi... 22.05.2018, 07:05
... z roku na rok coraz mniej. Mieszkańców było mniej jak 50 reszta to przyjezdni i funkcyjni.

Pozostałe