Kościerzyna. Dzień Ziemi

  • 21.05.2018, 11:44 (aktualizacja 22.05.2018, 11:22)
  • admin 24
Kościerzyna. Dzień Ziemi
W strugach deszczu Kościerzyna obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Choć uczestnicy spotkali się pod hasłem walki z zanieczyszczeniami planety, pogoda nie była dla nich łaskawa. Mimo to o 9.30 spod Szkoły Podstawowej nr 6 wyruszył Marsz Ziemi.

Z ulicy Skłodowskiej, dalej Zmartwychwstańców, Wybickiego, Szopińskiego do Ogródka Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta przemaszerował ekologiczny pochód złożony z uczniów i przedszkolaków. Przewodziła im Orkiestra Dęba BEGAMA z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1. Dzieciaki dzielnie dzierżyły w dłoniach transparenty, ale po dotarciu na miejsce, przez ulewny deszcz część grup zrezygnowała z dalszego udziału w wydarzeniu. Na wytrwałych czekały warsztaty na stanowiskach przygotowanych przez ZHP, Nadleśnictwo Kościerzyna i Lipusz, Ligę Ochrony Przyrody, Parki Krajobrazowe, ZIelone Szkoły, Sanepid, MOPS, KOS-EKO i Policję. Główny temat: oczywiście ekologia. 

Dniowi Ziemi towarzyszyły konkursy ekologiczne i plastyczne, dzieci przygotowały również wystąpienia z programami ekologicznymi.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe