Wsparcie z rezerwy budżetowej na budowę sali w Kaliskach i renowację Sanktuarium w Wielu

  • 23.05.2018, 09:57 (aktualizacja 23.05.2018, 10:04)
  • Pomorski Urząd Wojewódzki
Wsparcie z rezerwy budżetowej na budowę sali w Kaliskach i renowację Sanktuarium…
Budowa sali gimnastycznej w Kaliskach Kościerskich, przedszkola w Sierakowicach, bloku operacyjnego w puckim szpitalu, rozbudowa szkoły w Pomieczynie, remont dachów zabytkowych kościołów w Nowej Cerkwi i Ostrowitem, prace konserwatorskie w kościele w Garczynie i Sanktuarium w Wielu - otrzymały decyzją Prezesa Rady Ministrów wsparcie finansowe z rezerwy budżetowej. W sumie, dofinansowanie dla poszczególnych zadań, przyznane na wniosek Wojewody Pomorskiego wyniesie 7 654 000 złote.

- Gmina Kościerzyna otrzyma 920 000 zł dofinansowania na realizację II etapu inwestycji „Budowa sali gimnastycznej z zapleczem przy Szkole Podstawowej w miejscowości Kaliska Kościerskie”

- Gmina Przodkowo otrzyma 1 568 000 złotych na dofinansowanie inwestycji „Rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie”

- Gmina Sierakowice otrzyma 1 000 000 złotych na dofinansowanie inwestycji
„Budowa Przedszkola w Sierakowicach”

- Powiat Pucki otrzyma 3 000 000 złotych na dofinansowanie zadania „Poprawa jakości i dostępności do usług zdrowotnych poprzez budowę bloku operacyjnego w Szpitalu Puckim sp. z o.o. – etap I”

- Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Gdańsku otrzyma dofinansowanie na remont dachu w zabytkowym Kościele w Nowej Cerkwii pw. św. Marii Magdaleny ( 293 000 zł), remont dachu w zabytkowym Kościele w Ostrowitem pw. św. Jakuba Apostoła (40 000 zł), prac konserwatorskich przy zabytkowym konfesjonale i emporze w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Garczynie (123 000 zł) i renowacji Sanktuarium w Wielu – 14 zabytkowych stacji Drogi Krzyżowej malowanych na płótnie w Kościele pw. św. Mikołaja w Wielu (483 000 zł) i czterech zabytkowych konfesjonałów w kościele pw. św. Mikołaja w Wielu.

Pomorski Urząd Wojewódzki

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe