Elektroniczne zwolnienia lekarskie – kościerski ZUS zaprasza lekarzy na szkolenie

  • 23.05.2018, 11:08
  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Elektroniczne zwolnienia lekarskie – kościerski ZUS zaprasza lekarzy na szkolenie
Inspektorat ZUS w Kościerzynie zaprasza lekarzy na bezpłatne szkolenie poświęcone e-ZLA, czyli elektronicznym zwolnieniom lekarskim. Szkolenie w formie prezentacji multimedialnej odbędzie się 29 maja 2018 r. w siedzibie Inspektoratu przy ul. 3 Maja 9 . Początek o 10.00.

Już wkrótce lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie w formie elektronicznej. Wystawienie takiego zwolnienia trwa krócej, lekarz ma bowiem dostęp do danych pacjenta, jego pracodawców oraz członków rodziny. Po wpisaniu PESEL pozostałe dane identyfikacyjne uzupełniają się automatycznie, a adres pacjenta czy dane płatnika można wybrać z listy. System weryfikuje poprawność zwolnienia, podpowiada kod literowy oraz numer statystyczny choroby. Dostępny jest też podgląd zwolnień wystawionych wcześniej. Lekarze nie będą już musieli dostarczać dokumentu do ZUS, ani przechowywać jego kopi. 

W czasie szkolenie lekarze dowiedzą się jak założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, jak wygląda obsługa e-ZLA oraz jakie są formy jego podpisania. e-ZLA trzeba podpisać elektronicznie. Dotychczas można było to zrobić za pomocą profilu zaufanego ePUAP bądź podpisu kwalifikowanego. Od grudnia 2107 r. ZUS udostępnił nowe rozwiązanie. Jest nim bezpłatny certyfikat.

Zgłoszenia uczestnictwa przyjmujemy mailowo pod adresem: [email protected] bądź telefonicznie pod numerem: 58 680 37 27.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe