Kaszebe Runda - dwa tysiące kolarzy na trzech trasach

  • 28.05.2018, 11:36
  • admin 24
Kaszebe Runda - dwa tysiące kolarzy na trzech trasach
Rekordowy okazał się niedzielny maraton rowerowy Kaszebe Runda. Na starcie pojawiło się ponad dwa tysiące kolarzy, którzy walczyli o tytuły magistrów, doktorów i profesorów kolarstwa pokonując odpowiednio 65, 125 i 225 kilometrów. 

Takich tłumów na ulicy Hallera jeszcze nie było. Stąd w dwuminutowych odstępach ruszały 15-osobowe grupy uczestników. Najszybciej, bo już od 7 rano startowali pretendenci do tytułów profesorów, następnie doktorów i magistrów. Wszystko koordynowali organizatorzy, czyli sopockie stowarzyszenie RowerOver.

Trasa KaszebeRunda biegnie przez Szwajcarię Kaszubską, przecinając Wdzydzki i Zaborski Park Krajobrazowy oraz Park Narodowy Bory Tucholskie. Jest oznakowana, zabezpieczona oraz patrolowana przez ratowników medycznych. Przebieg trasy zaplanowany jest tak, by wysiłek był przyjemnością, a dodatkową atrakcją są smaczne przystanki. Wielkim plusem maratonu jest krajobraz urozmaicony lasami i jeziorami. Teren gwarantuje brak wyczerpujących podjazdów, oferując kaszubskie pagórki i wzniesienia w pełnej krasie. Wyjątkowe w Kaszebe Rundzie jest to, że nie ma tu pojedynczego zwycięscy, jest nim każdy, kto dojedzie do mety. Bo nieważne na jakim rowerze jeździsz, ważne, że ustanowisz swój własny rekord.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe