Konkurs "Kaszubi wczoraj i dziś". Laureaci nagrodzeni

  • 11.06.2018, 12:06 (aktualizacja 11.06.2018, 12:09)
  • admin 24
Konkurs "Kaszubi wczoraj i dziś". Laureaci nagrodzeni Muzeum Ziemi Kościerskiej
„Kaszubi wczoraj i dziś” to konkurs Muzeum Ziemi Kościerskiej skierowany do uczniów klas gimnazjalnych z obszaru województwa pomorskiego. Odbył się już dziewiąty raz, a tegoroczna edycja nosiła tytuł „Kaszubów droga do Niepodległej”. 

Zwycięzców wyłoniono w finale, a komisję tworzyli: prof. Tadeusz Linkner, dr Tomasz Rembalski i dr Krzysztof Jażdżewski. Tematyka wpisała się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 2018 został ustanowiony przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie „Rokiem Franciszka Sędzickiego” - doktora praw, jednego z przywódców ruchu młodokaszubskiego, publicysty, lidera Organizacji Wojskowej Pomorza oraz współzałożyciela harcerstwa polskiego w Wolnym Mieście Gdańsku.

W finałowym etapie wzięło udział 39 uczestników. Najlepszy okazał się Julian Wolski z Publicznego Gimnazjum w Klukowej Hucie, drugie miejsce zajęła Marzena Krapkowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie, a trzecie Urszula Gostomczyk ze Szkoły Podstawowej w Swornegaciach.

Zdobywcy sześciu pierwszych miejsc otrzymali nagrody rzeczowe. Ponadto Pomorski Kurator Oświaty przyznał dla zdobywców tytułu laureata dodatkowe 5 punktów w procesie dalszej rekrutacji do szkół.

loadingŁaduję odtwarzacz...

admin 24

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe