Trenuj i pomóż małemu Adrianowi!

  • 12.06.2018, 11:14 (aktualizacja 12.06.2018, 11:23)
  • admin 24
Trenuj i pomóż małemu Adrianowi!
W sobotę 16 czerwca na placu przy pomniku Wybickiego odbędzie się akcja charytatywna na rzecz Adriana Groty. Będzie miała formę treningu na rowerach stacjonarnych (tzw. spinning), na świeżym powietrzu.

Akcja odbędzie się 16 czerwca, w najbliższą sobotę, w godzinach 10.00 - 16.00, na placu przy pomniku Wybickiego. Organizowana jest przez City Fitness Kościerzyna w porozumieniu z Fundacją Dzieciom "Zdążyć z pomocą" oraz przez osoby prywatne. Akcja będzie miała formę treningu na rowerach stacjonarnych (tzw. spinning), na świeżym powietrzu. Osoby zainteresowane, po wykupieniu cegiełki (20 zł), będą mogły wziąć udział w treningu w czasie dowolnie przez siebie ustalonym - może to być 15 minut, może być godzina. Wśród wszystkich trenujących rozlosowane zostaną atrakcyjne vouchery. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na leczenie Adriana. Szczegóły akcji oraz lista voucherów (wciąż aktualizowana, bo pojawiają sie nowe) znajdują się na stronie facebookowej City Fitness Kościerzyna.

Informacje od rodziców Adriana: Aduś urodził się 05.06.2012 z wrodzoną wadą centralnego układu nerwowego i padaczką lekooporną. Synek uczęszcza do Przedszkola Specjalnego w Kościerzynie na ulicy Słonecznej 1. Adi wraca z Przedszkola i jedziemy na zajęcia rehabilitacyjne, logopedyczne lub zajęcia na basenie. Staramy się bardzo, żeby to było przynajmniej trzy, cztery razy w tygodniu. Niekiedy jest ciężko. Godzina zajęć rehabilitacyjnych Adriana to z dojazdem na miejsce 100 zł. Na chorobę Adiego nie ma lekarstwa, tylko  systematyczna praca w postaci zajęć rehabilitacyjnych, logopedycznych czy zajęć w wodzie oraz zaopatrzenie synka w odpowiedni sprzęt mogą nam pomóc w dojściu do większej samodzielności Adriana. Od ponad pięciu lat staramy się to robić. Widzimy postępy u synka, motywuje to nas do jeszcze większej pracy. Adrian jest bardzo uśmiechniętym,pogodnym dzieckiem uwielbia dzieci. Bardzo lubi zwierzęta oraz duże traktory. Lubi różnego rodzaju zabawy, tylko nie zawsze wszystko wychodzi jak by chciał, powodem jest wzmożone napięcie mięśni co bardzo ogranicza zakres ruchu rąk. Wtedy się denerwuje. Stąd potrzeba częstego usprawniania ruchowego aby zakres ruchu u Adriana się zwiększał, mięśnie były bardziej rozluźnione, a synek zaczął utrzymywać równowagę w siedzeniu czy chodzeniu.

Prosimy naszych Czytelników o wsparcie akcji! 

admin 24

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pedalujcie! :)
Pedalujcie! :) 14.06.2018, 21:08
Zycze malemu Adrianowi duzo zdrowia i mam nadzieje, ze uda sie zebrac jak najwiecej pieniedzy na rehabilitacje!

Pozostałe